niedziela, 15 czerwca 2014

JOANNA MAKOWSKA. Przestawienie pt. "Lolek z ciszy Niepokalanej"

Niedawno wszyscy Polacy przeżywali wielkie chwile wzruszenia, kiedy to pod koniec kwietnia Papież Franciszek ogłosił Świętym, naszego wielkiego Rodaka, Jana Pawła II. Uczniowie zblewskiej szkoły także postanowili uczcić to wydarzenie i pod okiem swoich nauczycieli przygotowali przedstawienie poświęcone Osobie Papieża Polaka. Nosiło ono tytuł "Lolek z ciszy Niepokalanej" i opowiadało o latach dziecięcych Ojca Świętego.

Autor tej sztuki wiele uwagi poświęcił osobie ojca przyszłego Papieża. Jak wiemy mały Karol bardzo szybko stracił Matkę, tuż przed przystąpieniem do I Komunii Świętej, a trochę później i starszego brata Edmunda. Tata zajmował w jego życiu bardzo ważne miejsce. To ojciec, zawodowy żołnierz, wpoił w Lolka, a później Karola miłość do modlitwy. Ciągle powtarzał Mu, że życie bez modlitwy jest niepełne, nieprawdziwe. Karol Wojtyła senior sam był człowiekiem niezwykle religijnym i tego uczył swego syna. Dzięki modlitwie, a szczególnie tej do Maryi udało mu się zaszczepić w Synu miłość do ludzi, co później Karol pokazał jako ksiądz, biskup, kardynał i Ojciec Święty.

Przedstawienie wystawiliśmy w zblewskim kościele 25 maja, po wieczornej Mszy świętej. W role wcielili się uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie. Wywiązali się z tego zadania wspaniale. Każdy z młodych aktorów włożył w swoją pracę wiele wysiłku i opłaciło się! Dali temu wyraz zgromadzeni w kościele widzowie, którzy nagrodzili wszystkich występujących gromkimi brawami.

Na uwagę i tak samo duże uznanie zasługuje udział w sztuce naszej scholi szkolno-parafialnej. Niewątpliwie oprawa muzyczna, o którą zadbała pani Blandyna Czaja i jej podopieczne, dodała przedstawieniu wiele uroku.

Nad całością czuwała pani Beata Kośnik.

Joanna Makowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz