sobota, 7 czerwca 2014

PELPLIN. Liczne wydarzenia z okazji "Dni Pelplina 2014"

Już po raz 19-ty odbył się w Pelplinie Festiwal Poetycki im. ks. prof. Janusza Stanisława Pasierba. Głównym organizatorem dwudniowego wydarzenia, które zakończyło się wczoraj, był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Pierwszego dnia Festiwalu 3 czerwca, w LO w Pelplinie miało miejsce spotkanie autorskie z poetą Krzysztofem Koehlerem, recytacje konkursowe, a wieczorem w sali kominkowej przy kościele Bożego Ciała koncert "Noli me tangere" w wykonaniu zespołu wokalno-muzycznego Familia HP ze Starogardu Gd. Drugiego dnia w Ośrodku Kultury zaprezentowano poezję śpiewaną i programy poetycko-muzyczne. Finał, z prezentacją niektórych laureatów miał miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury. Opis i wyniki zmagań konkursowych na stronie Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie

Relacja Radia Głos

Dni Pelplina 2014

W najbliższy weekend święto naszego miasta "Dni Pelplina 2014". W tym roku święto miasta obchodzić będziemy w dniach 6-8 czerwca 2014. Jak zwykle czeka nas wiele atrakcji. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Zbigniew Wodecki z zespołem.

W sobotnie popołudnie tradycyjnie odbędzie się Bieg Papieski, następnie przemarsz przez miasto z Pelplińską Orkiestrą Dętą i program na targowisku miejskim, w którym m.in. program estradowy dla dzieci w wykonaniu Macieja Gąsiorka (pan Pixel), występy młodych wykonawców z koła wokalnego Ośrodka Kultury w Pelplinie, koncert Małgorzaty Kornas (uczestniczki telewizyjnego show The voice of Poland), koncert zespołu Coverfild. Późnym wieczorem zabawa, która poprowadzi DJ Marcin Derbis.

Tegoroczne święto miasta to także obchody 15.lecie wizyty papieża Jana Pawła II w Pelplinie. W piątek i sobotę w Bibliotece Diecezjalnej odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona Janowi Pawłowi II. W niedzielę 8 czerwca 2014, godz. 13.00, dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentują w pelplińskiej katedrze specjalny program "5 minut dla św. papieża Jana Pawła II". Po Mszy św. nastąpi przemarsz na Górę Jana Pawła II, gdzie odbędzie się nabożeństwo czerwcowe.

Program szczegółowy obchodów Dni Pelplina i 15.rocznicy wizyty Jana Pawła II w Pelplinie

Opis programu

Zapraszamy!!!!


Piotr Łaga

dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie

ul. Kościuszki 2a

83-130 Pelplin

tel./fax +48 58 5361452; +48 605 477 499

www.mok.pelplin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz