poniedziałek, 30 czerwca 2014

ANNA ARMATOWSKA. Projekt Edukacji Morskiej 2013/2014 – podsumowanie


W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klasy V z Zespołu Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim po raz drugi wzięli udział w projekcie edukacyjnym: Pomorskie - dobry kurs na edukację pod hasłem "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy".

W ramach projektu piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Tczewie, w praktycznych zajęciach żeglarskich w Garczynie oraz pikniku edukacyjno-żeglarskim w Zblewie. Dopełnieniem zajęć wyjazdowych były zajęcia pozalekcyjne prowadzone w szkole metodą projektu.W trakcie 8 spotkań uczniowie podzieleni na grupy zgłębiali wiedzę w trzech obszarach tematycznych: Wisłą do Gdańska, skarby Bałtyku oraz żeglujże żeglarzu. Każda grupa miała za zadanie gromadzenie, selekcjonowanie, analizowanie wiedzy na wybrany temat, zamieszczanie swych spostrzeżeń na blogu oraz wykonanie pracy projektowej na konkurs.


Grupa I realizująca temat: Czy w Bałtyku jest "złoto"? przygotowała makietę poświęconą bursztynowi. Grupa II wcielając się w role projektantów i budowniczych stworzyła miniaturę swojego wymarzonego jachtu. Grupa III - chcąc dowiedzieć się co kryje dno Bałtyku wykonała makietę prezentującą florę i faunę Morza Bałtyckiego.Uczniowie zaangażowani w tegoroczny projekt wykazali się ogromną pomysłowością oraz twórczością. Prace wszystkich grup zostały docenione przez komisję konkursową, a ich autorzy nagrodzeni wyjazdem na 8 - dniowy, letni obóz żeglarski do Jastarni. Zwycięzcom gratulujemy!

Anna Armatowska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz