środa, 25 czerwca 2014

W Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Bytoni odbył się I Festyn Rodzinny


Dnia 7.06 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Bytoni odbył się I Festyn Rodzinny.
Postanowiliśmy obchodzić wspólnie święto rodziny, czyli Dzień Babci, Dziadka, Mamy, Taty i Dziecka, gdyż jednogłośnie stwierdziliśmy, że bez tych osób nie istniałaby społeczność szkolna.


Festyn rozpoczęliśmy od bajeczki "Kopciuszek" w j. angielskim w wykonaniu uczniów kl. III SP pod okiem p. Natalii Formelli. Następnie rozdaliśmy karty uczestnikom zawodów sportowych. Aby otrzymać nagrodę, każdy uczestnik musiał pokonać 11 konkurencji, m.in. łowienie ryb, tor przeszkód na szczudłach, skoki w workach i ścianka wspinaczkowa - wielka atrakcja naszej gminy. Liczba uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zmagania ukończyło 98 zawodników w 4 kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali ogromne maskotki ufundowane przez firmę EKO-OPAŁ ze Starogardu Gd. Spośród uczestników zawodów wylosowano dodatkowe nagrody. Nagrodę główną - karnet rodzinny do Aqua Parku w Kościerzynie - ufundowaną przez Radę Rodziców ZSP w Bytoni, wylosowała p. Alina Czapiewska.

Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki "rzucanej". Walczyli Nauczyciele z Rodzicami. Wygrali Rodzice 10:7. Nauczyciele obiecali, że będą solidnie trenować, aby zwyciężyć w przyszłym roku. W trakcie rozgrywek reszta uczestników festynu korzystała z atrakcji specjalnych. Dzieci bezpłatnie korzystały z ogromnych dmuchanych zjeżdżalni i strzelnicy. Zaprosiliśmy również animatorów, z którymi każdy miał możliwość tworzenia mega baniek oraz balonowych zwierzaków. Największą popularnością wśród dzieci, cieszył się kącik malowania twarzy. Nasze wolontariuszki tworzyły na twarzach pociech wybrane przez dzieci dzieła. Mimo zakończenia festynu, nasze artystki nie przerywały pracy przez jeszcze ponad godzinę, gdyż chętni ustawieni w spory "ogonek" nie chcieli zrezygnować z przypieczętowania swojego uczestnictwa w festynie.

Szczególne podziękowania należą się strażakom z OSP w Zblewie, którzy przyjechali specjalnym wozem strażackim i umożliwili wszystkim chętnym podziwianie z wysokości pięknych krajobrazów Bytoni.

Przedstawiciele Rady Rodziców zadbali o pyszne ciasto i kawę, a uczestnicy zmagań sportowych mogli zregenerować siły zimnymi napojami oraz kiełbaską z ogniska. Sponsorami lodów dla wszystkich uczniów była firma Iglotex. Nie zabrakło również czekoladowych słodkości.Przez cały czas trwania festynu można było nabyć książkę pt. "Piękne życie" - wspomnienia naszego patrona p. Edmunda Dywelskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup strojów kociewskich dla uczniów naszej szkoły.

Gorąco dziękujemy za udział w I Festynie Rodzinnym wszystkim przybyłym gościom - i tym małym, i tym dużym. Aktywnie spędzone sobotnie popołudnie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania: Radzie Rodziców przy Zespole Szkół Publicznych w Bytoni, Radzie Sołeckiej Wsi Bytonia, pp. Andrzejowi i Lidii Skalskim - Almax, pp. Marii i Mariuszowi Brumirskim - Bud-Mar, p. Romanowi Ossowskiemu - Ekoopał, p. Tadeuszowi Włodarczykowi - Iglotex, p. Stanisławowi Lichnerowiczowi, sklepom pp. Blok, pp. Kozłowskich i pp. Czubkowskich.

Justyna Mokwa, Katarzyna Stencel


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz