czwartek, 9 czerwca 2011

Dzień Dziecka w Przedszkolu w Zblewie

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. Cały dzień poświęcony był dzieciom - by poczuły się ważne i wyjątkowe. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy atrakcje. Były konkursy, gry i zawody sportowe. Na placu przedszkolnym zgromadziliśmy wszystkie grupy dzieci - "Biedronki"- maluchy, "Motylki" - średniaki i "Pszczółki" - starszaki. Każde z nich miały do wykonania rozmaite zadania, takie np. jak: wyścigi do określonego celu, przeciąganie liny, kręcenie hula-hopem, skakanie na skakance, tor przeszkód, skakanie na piłce, rzucanie do celu i wiele innych zabaw sportowych.Wszystkie dzieci z ogromnym entuzjazmem uczestniczyły w zawodach, toteż dla każdego uczestnika przewidziano nagrody rzeczowe i drobne upominki.

Niespodzianką okazało się malowanie twarzy, co spowodowało, że dzieci "zmieniły się" w różne postacie i zwierzątka. Główną atrakcją tego dnia okazała się dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się ogromnym powodzeniem przez cały dzień. W Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć również lodów i słodyczy. Tego dnia obiad był również wyjątkowy. Radości było co nie miara - gdy dzieci zobaczyły i skosztowały pieczone kiełbaski z grilla.

W tak ważnym dla dzieci święcie nie mogło zabraknąć tortów, które były serwowane na podwieczorek. Dla każdej grupy zamówiono tort, dla najmłodszych dzieci był to tort - Biedronka, dla średniaków tort - Motylek, a dla najstarszej grupy tort - Pszczółka. Wszystkim dzieciom bardzo to święto się podobało i marzyły o tym, aby ten dzień trwał wiecznie.Dla nas nauczycieli najważniejsza była radość i uśmiech każdego dziecka. Miłą niespodziankę zrobił przedszkolakom Pan Tadeusz Pepliński - Radny Powiatowy, który również pamiętał o dzieciach i tego dnia przyszedł do nas ze słodyczami. Dzieci zabrały do domu baloniki, nagrody oraz mnóstwo wrażeń. Na twarzach dzieci widać było zmęczenie i uśmiech.Przy okazji tak wielkiego święta w ramach programu ekologiczno - prozdrowotnego rozstrzygnięto akcję zbiórki baterii. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym wielkim przedsięwzięciu, zostały nagrodzone nagrodą rzeczową - książką oraz pamiątkowym dyplomem. Pierwsze miejsce w zbiórce baterii zdobył Franek Wrycza - Kurkowski, który w ciągu całego roku zgromadził na swym koncie 1559 baterii. Serdecznie mu gratulujemy.

Justyna Dorawa i Joanna Wesołowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz