poniedziałek, 20 czerwca 2011

Kronika strażacka - 20.06.2011 r.

Starogard Gdański, 2011-06-20

1. 15.06.20011 r., Starogard Gdański, ul. Jagiełły - pożar samochodu osobowego VW Golf
Na miejscu zdarzenia zastano palący się samochód osobowy. Kierujący znajdował się poza pojazdem. Policja obecna była na miejscu zdarzenia. Ruch drogowy został wstrzymany w obu kierunkach. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i równocześnie podjęli czynności gaśnicze. Po ugaszeniu pożaru pojazd zepchnięto na pobocze drogi. Dalsze czynności prowadziła Policja.

2. 18.06.2011 r., Jabłowo, droga woj. 222 - wypadek drogowy dwóch pojazdów
Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym.
W pojeździe marki Fiat znajdowały się 2 osoby poszkodowane (jedna osoba skarżyła się na duszności, druga osoba z raną ciętą uda) - obie przytomne. W drugim samochodzie przebywała 1 osoba przytomna z lekkimi otarciami. Policja obecna była na miejscu zdarzenia. Ruch odbywał się jednym pasem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i równocześnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym znajdującym się w pojazdach. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami - strażacy udzielili im również kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wszystkim osobom poszkodowanym od momentu przybycia do zakończenia akcji ratownicy udzielali wsparcia psychicznego. Po przybyciu karetek Pogotowia Ratunkowego osoby poszkodowane przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Po zakończonych czynnościach Policji pojazdy zepchnięto na pobocze, a jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.

3. 19.06.2011 r., Bytonia, droga krajowa 22 - samochód osobowy uderzył w drzewo
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu czołowym w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 4 osoby, które znajdowały się poza pojazdem. Pomocy medycznej osobom uczestniczącym w zdarzeniu udzielał zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Przy użyciu sorbentu zneutralizowano plamę oleju, która powstała w wyniku wypadku. Po czynnościach dochodzeniowych Policji pojazd umieszczono na lawecie pomocy drogowej, a odcinek jezdni uprzątnięto z pozostałości powypadkowych.

4. 19.06.2011 r., Kleszczewo - zderzenie motocykla z samochodem osobowym
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z motocyklem. W wyniku wypadku poszkodowana została jedna osoba (motocyklista). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (założono kołnierz, podano tlen oraz ustabilizowano rannego na desce, którego następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadziła Policja, która zabezpieczyła pojazdy biorące udział w zdarzeniu.

5. 19.06.2011 r., Bobowo, droga woj. 222 - zderzenie motocykla z samochodem osobowym
Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z motocyklem.
W wyniku zderzenia obrażenia odniosły dwie osoby podróżujące motocyklem, które znajdowały się na poboczu jezdni. Motocykl znajdował się na poboczu drogi, a samochód osobowy na pasie jezdni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia (oznakowano teren
i odłączono akumulatory w pojazdach oraz ograniczono wypływ płynów eksploatacyjnych
z pojazdów). Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu motocyklem oraz pasażerce motocykla. Następnie poszkodowanymi zajął się zespół ratownictwa medycznego. Po czynnościach dochodzeniowych Policji zepchnięto pojazd na pobocze, a
z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe.Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz