środa, 8 czerwca 2011

Rozstrzygnięcie konkursu Młodzi dla Kociewia

Zapraszamy na uroczystość wręczania nagród "Młodzi dla Kociewia", która odbędzie się 13 czerwca o godz. 17 w auli Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim.

Celem konkursu jest promowanie kultury Kociewia i zwrócenie uwagi na działalność społeczną i kulturalną młodych ludzi pochodzących z Kociewia, w rezultacie uhonorowanie ich za działalność na rzecz regionu. Organizatorami konkursu są: Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim, Parlamentarny Zespół Kociewski i Towarzystwo Miłośników Ziemi Kociewskiej.

Nagrodę w konkursie "Młodzi dla Kociewia" przyznaje się raz do roku za szeroko pojętą działalność kulturalną, obejmującą swym zasięgiem powiat starogardzki, tczewski i świecki, animację życia kulturalnego Kociewia, działalność artystyczną związaną z Kociewiem oraz działalność społeczną, obejmującą również wolontariat.

Konkurs adresowany jest do osób w wieku od trzynastu do trzydziestu lat.
Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: młodzież gimnazjalna, młodzież ponadgimnazjalna,
studenci i młodzież w wieku od osiemnastu do trzydziestu lat.

Wśród osób nominowanych do nagrody znaleźli się:
Anna Brzozowska z Gniewa, Sylwia Stosik z Pączewa, Kuba Radzewicz ze Starogardu Gdańskiego, Karolina Kornas z Tczewa, Agata Borowiak z Kolincza, Małgorzata Kruk z Tczewa, Marta Laaser ze Starogardu Gdańskiego, zespół Brzady z Pinczyna, grupa młodzieży, która zrealizowała projekt "Skąd jestem? Prywatna historia Kociewia" oraz grupa młodzieży, która zrealizowała projekt "Fascynować folklorem"

Patrycja Hamerska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz