wtorek, 14 czerwca 2011

Z Pinczyna do Gdańska – pamiątka z wycieczki czwartoklasistów

20 kwietnia br. uczniowie kl. IV a i IV b wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Najpierw czwartacy podziwiali piękno Starówki. Piękne kamieniczki na ulicy Długiej mogli skonfrontować z wiedzą wyniesioną z lekcji historii, przy pomniku Neptuna podróżnicy zostali uwiecznieni na zdjęciu. Potem w Manufakturze słodyczy "Cukier Artist" przyglądaliśmy się ręcznemu wyrabianiu cukierków. Po degustacji okazało się, że są pyszne! Największe łasuchy zrobiły zakupy, aby rozkoszować się ich smakiem również w domu.

Następnym etapem wycieczki było Centrum Hewelianum. Tu na interaktywnej wystawie "Energia, Niebo, Słońce" każdy własnoręcznie mógł wywołać tsunami, ścigać się na rowerkach stacjonarnych, obejrzeć niszczącą siłę wiatru, wody i ognia. Uczniowie poznawali budowę skorupy ziemskiej, Układu Słonecznego, przyrządy obserwacyjne i zasady ich działania, właściwości światła, dowiadywali się, którym opałem najlepiej ogrzać dom. Po wykonaniu wielu doświadczeń z dziedziny fizyki, przedmiot ten w gimnazjum dla naszych czwartaków nie będzie straszny. Przed wyjściem każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z figurą Jana Heweliusza.

Na koniec swoje apetyty zaspokoiliśmy kanapką i lodem w restauracji Mc" Donalds. Pełni nowych wrażeń, w doskonałych humorach wróciliśmy do Pinczyna.

Grażyna Pellowska

Wyrób cukierków w Manufakturze "Cukier Artist"


Czwartacy pod pomnikiem Neptuna


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz