czwartek, 9 czerwca 2011

ŚWIECIE. XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Jakubika. Protokół

Świecie, dn. 25.05.2011r.

PROTOKÓŁ

z posiedzenia Jury XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Jakubika o nagrodę Burmistrza Świecia zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej przy współudziale Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu

Komisja w składzie:

Melitta Krzywańska - przewodnicząca

Hanna Brzoskowska - sekretarz

Beata Szymańska - członek

Jerzy Wera - członek

Po uważnym zapoznaniu się z wierszami 88 autorów nadesłanymi na XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Jakubika postanowiła przyznać nagrodę główną (500 zł) autorowi wierszy opatrzonych godłem SUERTE, nagrodę za II miejsce (300 zł) autorowi wierszy opatrzonych godłem NieAnioł oraz nagrodę za III miejsce (200 zł) autorowi wierszy opatrzonych godłem SARACEN, a także wyróżnienia autorom wierszy opatrzonych następującymi godłami: NOBLE, LITERAT, HENCZYSŁAW. Wyróżnienie specjalne, ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świeciu otrzymuje autorka wierszy opatrzonych godłem 2XL.

Po komisyjnym otwarciu kopert stwierdzono, że zdobywcą Nagrody Głównej jest Tomasz Borkowski z Gdyni. Nagrodę za II miejsce otrzymuje Joanna Sawicka z Aleksandrowa Kujawskiego. Nagroda za miejsce III trafi do rąk Krzysztofa Spycha ze Świecia.

Wyróżnienia natomiast otrzymują:

Andrzej Szlachetko z Gdyni,

Jacek Brzostowski z Sieradza,

Michał Maruszak z Kwidzyna,

Wyróżnienie od Miejskiej Biblioteki Publicznej otrzymuje Anna Kühn-Cichocka z Płocka.

Jury postanowiło też specjalnie podziękować za udział w Konkursie autorce wierszy sławiących Świecie, p. Hannie Płocharczyk, która swoje utwory opatrzyła godłem PECH.

Zgodnie z regulaminem Konkursu ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca 2011 roku o godz. 17.00 w Cafe Kultura w Świeciu podczas "Biesiady Poetyckiej" w ramach trwających XXXVII "Dni Świecia".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz