sobota, 11 czerwca 2011

IV edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł"

POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ

Obecnie trwa IV edycja ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł" ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Główny Policji.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia od 2008 roku ogłasza kolejne edycje ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Celem konkursu jest:
promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie;
podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia policjantów mających wziąć udział w konkursie mogą dokonywać zarówno osoby indywidualne, jak również organizacje i instytucje.

Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2011 roku.
Wręczenie nagród tegorocznym laureatom odbędzie się w dniu 23 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

Jeżeli znacie Państwo policjanta, którego postawa w obronie ofiar przemocy domowej jest godna wyróżnienia, prosimy o wypełnienie formularza na stronie internetowej http://www.niebieskalinia.pl/konkurs/ lub skorzystanie z wersji do druku dostępnego na stronie http://www.niebieskalinia.pl/spaw/docs/formularz.doc i przesłanie go na adres Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa. Zgłoszenia można także dokonać mailem pisząc na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl.
mł. asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz