piątek, 17 czerwca 2011

Pinczyn. Dzieci i młodzież muzykowały po raz jedenasty

"Muzyka nie jest spójnym ciągiem dźwięków, który słyszymy. Muzyką jest to, co wywołuje w nas silną i uderzającą impresję, która to impresja jest spowodowana doszczętną i wyczerpującą ekspresją artysty wykonującego. To jest muzyka. Muzyka to odbicie w tafli wody tego, co gra człowiekowi w duszy."

Anonim

W dniu 9 czerwca 2011 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie po raz jedenasty został zorganizowany Gminny Przegląd Dzieci i Młodzieży Muzykującej pod patronatem Wójta Gminy Zblewo Krzysztofa Trawickiego.W konkursie wzięło udział sześciu uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Zblewo grających na instrumentach muzycznych: Weronika Bednarek, Julia Kubik, Marcin Dysarz, Anna Klein, Wojciech Bednarek oraz Magdalena Klejna. Każdy z wykonawców przedstawił dwa utwory.

Zaproszenie do pracy w komisji konkursowej ponownie przyjęli nauczyciele Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz w Gdańsku Wrzeszczu: Barbara Podciborska, Karolina Lewandowska, Mirosława Zapalska, a także Mirosław Cierpioł, muzyk instrumentalista z Cisa. I jak co roku, jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem - wyłonieniem najlepszych młodych muzyków. Oceniając wykonanie utworów, komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim technikę gry na instrumencie, interpretację muzyczną utworu oraz trudność repertuaru.

Przed ogłoszeniem wyników głos zabrała dyrektor szkoły w Pinczynie Iwona Loroch, która była dumna z występów młodych muzyków.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz niespodzianki, a wyróżnione osoby otrzymały również statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Zblewo.

Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się:

- Julia Kubik, lat 10, ze szkoły w Pinczynie z utworami granymi na pianinie Etiuda g-dur A. Różyckiego i Błazny D. Kobalewskiego, ucząca się w Szkole Muzycznej I st. w Starogardzie Gd. pod okiem Małgorzaty Flisikowskiej,

- Anna Klein, lat 12, ze szkoły w Pinczynie z utworami granymi również na pianinie Sonatina c-dur, op. 20, cz.III Rondo F. Kuhlau oraz Świerk op. 75 nr 5 Sibelinsa. Ania jest uczennicą Szkoły Muzycznej I st. w Starogardzie Gd, gdzie uczy się gry na fortepianie u Małgorzaty Pielak.

- Wojciech Bednarek, lat 13, ze szkoły w Zblewie, który zagrał na gitarze dwa utwory: Milonga T. Stachaka oraz Kaprys op. 26 nr 3. Wojtek jest również uczniem Szkoły Muzycznej, gdzie gry na gitarze uczy się pod okiem Tadeusza Wierzby.

Organizacja przeglądu nie byłaby możliwa, gdyby nie dobre serca życzliwych ludzi. Swoją pomoc ofiarowali: Wójt Gminy Zblewo Krzysztof Trawicki, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Zblewie Barbara Wiśniowska, właściciele firmy HEROLD Teresa, Edmund i Arkadiusz Herold, właściciele firmy PINEX Marianna, Jan i Andrzej Ossowscy, właściciel firmy HONIA Maciej Mostowy, ks. Tadeusz Brzeziński z wydawnictwa BERNARDINUM, Edyta Kłoss, Urszula i Andrzej Rytelewscy, Zofia Burczyk, Maria Rogaczewska oraz Dariusz Bedla. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom.

I jak co roku, XI Gminny Przegląd Dzieci i Młodzieży Muzykującej zakończył się w miłej i ciepłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wspaniali młodzi muzycy nie zawiodą nas za rok i po raz dwunasty odbędzie się Gminny Przegląd Dzieci i Młodzieży Muzykującej w Pinczynie.

Anna Morawiec


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz