wtorek, 14 czerwca 2011

POLICJANCI POLOWALI NA WIELKĄ RYBĘ

Policjanci ze starogardzkiej komendy w miniony weekend polowali na wielką rybę. W sobotnie przedpołudnie na jeziorze Jelonek odbyły się VII Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. Współorganizatorem tych zawodów był Zarząd Terenowy Związków Zawodowych Policjantów w Starogardzie Gd.


W minioną sobotę tj. 11 czerwca 2011r. na jeziorze Jelonek w pobliżu miejscowości Wda odbyły się zawody w wędkowaniu spławikowym. Do rywalizacji o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim przystąpiło łącznie 23 zawodników. Byli to policjanci oraz pracownicy cywilni ze starogardzkiej komendy.

Zawody oficjalnie otworzył Komendant Powiatowy Policji- insp. Mirosław Czarnecki. Nad prawidłowym przebiegiem połowów czuwała niezależna komisja składająca się z przedstawicieli koła nr 74 Polskiego Związku Wędkarskiego.

Zawodników przywitał dość ciepły poranek, a wschodzące na niebie słońce zapowiadało przyjazną pogodę. Po losowaniu stanowisk i odprawie zawodnicy zaczęli przygotowania do rywalizacji w jednej pięciogodzinnej turze. Po sygnale sędziego rozpoczęto zmagania i zestawy powędrowały do wody.

Choć przeważały ukleje i płotki to prawie każdy uczestnik turnieju złowili jakąś rybę.


Równo o godzinie 11:30 sygnał komisji sędziowskiej zakończył zmagania. Po dokładnym zważeniu ryb przystąpiono do wyłonienia zwycięzców walczących o Puchar Komendanta.

I tak najlepszym wędkarzem VII edycji zawodów okazał się Zbigniew Paszkowski (na co dzień asystent referatu patrolowo- interwencyjnego). Na drugim miejscu uplasował się Józef Zabiciel (dzielnicowy), a tuż za nim jako trzeci na podium stanął Krzysztof Bona specjalista starogardzkiej prewencji.

Dodatkowo wyłoniono policyjnych wędkarzy, którzy złowili największą rybę. I w tej dziedzinie najlepszymi okazali się: Zdobywca Pucharu Komendanta - Zbigniew Paszkowski, który złowił rasowego lina oraz Józef Partyka Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, który wyciągnął z wody wielkiego karasia. Przygotowano także nagrodę dla najbardziej etycznego wędkarza. Statuetka ufundowana przez Prezesa Koła PZW 74 w Skórczu trafiła w ręce policjanta, któremu bez żadnego skutku moczył kij w wodzie.


Po ogłoszeniu wyników Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gd. wręczył zwycięzcom okazałe puchary, statuetki i nagrody rzeczowe.

Trofea dla zwycięzców przekazane zostały przez Zarząd Terenowy Związków Zawodowych Policjantów w Starogardzie Gd. oraz koło PZW nr 74 ze Skórcza.

Na zakończenie, bez względu na ilość złowionych ryb każdy z zawodników mógł skosztować przysmaków z grilla.

mł. asp. Marcin Kunka

Oficer prasowy

KPP w Starogardzie Gdańskim


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz