czwartek, 19 grudnia 2013

KLESZCZEWO. Szopki bożonarodzeniowe, Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny tuż, tuż…

13 grudnia odbył się w ZSP w Kleszczewie Kośc. kiermasz świąteczny pod nazwą "Święta tuż, tuż…"…i jak się okazało, data nie wpłynęła negatywnie na jego przebieg. Była i piękna dekoracja ; była i kawiarenka, z ciastami pieczonymi przez rodziców; wielka choinka ozdabiana była przez łańcuch robiony przez uczestników kiermaszu; kącik z kolorowankami był oblegany przez maluchów , chociaż nie tak bardzo jak stoiska ze świątecznymi ozdobami. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami znowu stanęli na wysokości zadania i przygotowali różnorodne i przepiękne ozdoby świąteczne, które cieszyły się wielkim uznaniem oglądających.

Wieczór rozpoczął się występem uczniów, którzy w atrakcyjnej formie opowiedzieli o kolędach, ich powstawaniu, twórcach i znaczeniu tych pieśni w naszej polskiej tradycji. Usłyszeliśmy również kilka polskich kolęd w wykonaniu naszego szkolnego chórku, który jak zwykle zachwycił nas jakością wykonanych utworów. Ponadto na spotkaniu ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Literackiego "Zima zaklęta w słowach". W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Julia Kubik (Pinczyn), II miejsce Dominika Kołtonowska (Kleszczewo), III - Dominik Wiśniewski (Zblewo). W kategorii gimnazjalistów I miejsce należy do Aleksandry Faleńskiej (Zblewo), II do Natalii Cysarz (Kleszczewo), III - Jakuba Szarkowskiego (Pinczyn). Zostały również wręczone nagrody za szopki bożonarodzeniowe. W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Julita Szablewska, II - Marta Chociaj i Sandra Chociaj, III - Damian Legaszewski. Natomiast w kategorii gimnazjum I miejsce - Justyna Myszkier, II - Paulina Szumacher, III - Wiktoria Walkusz i Weronika Piłat. Uczniowie naszej szkoły wzięli również udział w szkolnym konkursie "Anioły śpiewają" i wykonali figurki aniołów, wykorzystując dowolne materiały. Prace były bardzo oryginalne i pomysłowe. I miejsce w kategorii oddziałów przedszkolnych i klas I zajęły Karolina Jurczyk i Natalia Jurczyk; w kategorii klas II i III miejsce I zajęła Roksana Richert, natomiast miejsce II Julia Bujak. W kategorii klas V i VI miejsce I należy do Magdy Chociaj, II miejsce do Magdy Buczkowskiej. Zwycięzcom gratulujemy. Kiermasz świąteczny oceniamy jako … udany.


Szopki bożonarodzeniowe w Zespole Szkół Publicznych w Kleszczewie Kościerskim

Urzekające pomysły


Sianko, żłóbek, Maryja i św. Józef pochyleni nad małym Dzieciątkiem. Dookoła zwierzęta, pasterze i trzej królowie - tak wyglądają szopki, które na szkolny konkurs wykonali uczniowie z klas IV - VI szkoły podstawowej i I - III gimnazjum. A pomysłowość naszych artystów może nas tylko urzekać. Jedne bardzo bogato "wyposażone", inne znowu przeciwnie, biją prostotą i ubóstwem. Trudne zadanie miało JURY, aby wyłonić najlepsze prace.

W kategorii szkoły podstawowej I miejsce zajęła Julita Szablewska z kl. VI,

II - rodzeństwo - Sandra (kl. IV) i Marta Chociaj (kl.VI), a III - Damian Legaszewski z klasy IV.

Natomiast w kategorii klas gimnazjalnych I miejsce przypadło Justynie Myszkier z kl. II gim., II - Paulinie Szumacher z kl. I gim., a III zajęły Weronika Piłat i Wiktoria Walkusz - obie z kl. I gimnazjum.


Wymienieni uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy pozostali, jako nagrody pocieszenia - czekolady.

Najwyżej ocenione prace, czyli Julity i Justyny zostały wysłane na II Dekanalny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową. Wierzymy, że zajmą tam również wysokie miejsce.

Zbigniew Bigilski

Fot. Tadeusz MajewskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz