poniedziałek, 9 grudnia 2013

MIROSŁAWA MARKS. "Dobre rady na odpady"

Gminne Przedszkole w Zblewie od kilku lat realizuje autorski program ekologiczny "Z Ekologią na Ty", którego celem jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej dzieci i ich rodziców. Istotnym aspektem programu jest poprawa stanu środowiska poprzez wzrost segregacji odpadów, a także kształtowanie proekologicznych postaw społeczeństwa. Program koncentruje się na zagadnieniach zrównoważonej, odpowiedzialnej konsumpcji, selektywnej zbiórce odpadów oraz ich recyklingu.W ramach współpracy Gminnego Przedszkola w Zblewie z Urzędem Gminy placówka zorganizowała Gminny Konkurs Ekologiczno-Techniczny "Dobre rady na odpady". Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 3-6 lat uczęszczających do przedszkoli i szkół Gminy Zblewo oraz ich rodziców. Celem konkursu była edukacja dzieci w zakresie recyklingu i selektywnej zbiórki surowców wtórnych, zrozumienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko oraz uświadomienie istniejących zagrożeń środowiska naturalnego.


W konkursie wzięły udział dzieci z ZSP w Kleszczewie, PSP w Borzechowie, PSP w Bytoni, ZKiW w Pinczynie oraz Gminnego Przedszkola w Zblewie.

Do organizatora konkursu wpłynęło 71 prac. Ilość prac oraz pomysłowość rodziców mile zaskoczyła organizatorów. Komisja złożona z nauczycieli Gminy Zblewo dokonała oceny prac i postanowiła nagrodzić i wyróżnić 23 prace. I miejsce zdobyła praca Bartosza Cylkowskiego z Gminnego Przedszkola w Zblewie, II miejsce Marty Króżyckiej-Szkot z ZSP w Borzechowie a III miejsce Oliwii Opat z Gminnego Przedszkola w Zblewie. Wyróżniono prace: Karoliny Stopy, Zuzanny Stopy i Maksymiliana Grobelnego z ZSP w Pinczynie, Marcela Reszczyńskiego, Zuzanny Hajduk, Natalii Jurczyk i Aleksandry Jurczyk z ZSP w Kleszczewie, Mai Kamińskiej i Michała Gili z ZSP w Bytoni oraz Agaty Jankowskiej, Macieja Gili, Mai Kozub, Julii Kubisz, Sandry Warsińskiej, Wojciecha Krajewskiego, Julianny Brzezińskiej, Mikołaja Prądzińskiego, Agatki Libery, Huberta Cześnikowskiego i Tatiany Grzeni z Gminnego Przedszkola w Zblewie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a najciekawsze prace wyeksponowano w Gminnym Przedszkolu w Zblewie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Mirosława Marks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz