czwartek, 12 grudnia 2013

XIV Kiermasz Mikołajkowy w Borzechowie

Dnia 6 grudnia o godzinie 16 w Zespole Szkół Publicznych w Borzechowie odbył się XIV KIERMASZ MIKOŁAJKOWY.

Kilka tygodni przed kiermaszem nasi uczniowie na zajęciach plastycznych i technicznych przygotowywali różne przedmioty, które znalazły się na stoiskach kiermaszowych (kalendarze adwentowe, pocztówki, stroiki itp.) oraz zaproszenia, które roznieśliśmy do wszystkich domów.
Z powodu braku prądu kiermasz był pod wielkim znakiem zapytania. Mimo niekorzystnej aury Mikołajki cieszyły się dużą popularnością. Przybyli do nas mieszkańcy Borzechowa i okolicznych wsi. Rodzice aktywnie włączyli się do pomocy w przygotowaniach. Na samym początku reprezentantki klasy III gimnazjum przybliżyły wszystkim losy dzieci z Sierra Leone. Każdy uczestnik kiermaszu poprzez kupno symbolicznego prezentu mógł wspomóc akcję UNICEF "Gwiazdka dla Afryki". Następnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty w jasełkach, tańcach, śpiewach. Na keyboardzie grała dla nas Bianka Froelke, na flecie - Marta Sender, na gitarze - Julia Dróżkowska. Kolędy śpiewały: Julia Łobocka, Karina Rueck, Sandra Weyer, Klaudia Rueck, Marta Sender.

Punktem kulminacyjnym było wejście Mikołaja, który wszystkim dzieciom rozdał słodycze.

Po udanych występach wszyscy goście udali się do kawiarenek oraz stoisk kiermaszowych. Wyroby uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych. Na stoiskach swoje wytwory sprzedawało Koło Gospodyń Wiejskich w Borzechowie. Panie z KGW zebrane środki przeznaczyły na pomoc szkole.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w tegorocznym kiermaszu.

Czapska Klaudia, Lubińska Aleksandra, Kitowska WeronikaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz