sobota, 28 grudnia 2013

Z POLICJI. Wyjątkowo bezpiecznie na drogach powiatu starogardzkiego

W przeddzień świąt Bożego Narodzenia w Czarnej Wodzie doszło do tragicznego zdarzenia

STAROGARD GDAŃSKI - WYPADEK NA TORACH, ZGINĄŁ 33-LETNI MĘŻCZYZNA
Policjanci z Kalisk wyjaśniają okoliczności wypadku kolejowego, w wyniku którego zginął 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Mężczyzna został potrącony przez pociąg na przejeździe kolejowym.

Do zdarzenia doszło dzisiaj (24.12.2013) nad ranem na torach kolejowych w miejscowości Czarna Woda. Z pierwszych ustaleń policjantów, wynika, że kilka minut po godzinie 4 pociąg osobowy relacji Chojnice - Tczew potrącił mężczyznę, który znajdował się na torowisku. Do wypadku doszło przed stacją kolejową w Czarnej Wodzie. Obrażenia jakich doznał 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego okazały się śmiertelne.
Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli pobliski teren oraz ustalili świadków tego wypadku. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie staniu trzeźwości kierownika pociągu, maszynisty oraz dyżurnego ruchu ustalając, że byli oni trzeźwi.
Ruch kolejowy na tym odcinku został przekierowany na drugi tor. Dla osób podróżujących tym składem podstawiono drugi pociąg. Obecnie śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.


Święta były wyjątkowo bezpieczne

STAROGARD GDAŃSKI - BEZPIECZNE ŚWIĘTA NA DROGACH POWIATU STAROGARDZKIEGO
Na drogach powiatu starogardzkiego minione święta Bożego Narodzenia były wyjątkowo bezpieczne. Policjanci ustalili, że w tym okresie doszło do 2 wypadków i 3 kolizji drogowych.

W powiecie starogardzkim w czasie świąt na drogach było wyjątkowo bezpiecznie. Mundurowi odnotowali dwa niegroźne wypadki drogowe, które wydarzyły się w Wigilię.
Po raz pierwszy policjanci interweniowali przed południem na ulicy Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim, gdzie kierowca osobowego fiata stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku volvo. Kierowca osobówki z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.
Do drugiego wypadku drogowego doszło kilka minut po godzinie 22 na drodze wojewódzkiej nr 224 w pobliżu miejscowości Bolesławowo. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, 22-latek kierujący fordem galaxy z nieustalonej do tej pory przyczyny zjechał z drogi do rowu. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca oraz dwóch pasażerów forda. Mężczyzna kierujący pojazdem był trzeźwy.
Poza wypadkami, w okresie świąt policjanci interweniowali również w przypadku 3 kolizji drogowych. Dwie z nich wydarzyły się w Zblewie, a jedna w miejscowości Kokoszkowy.
W trakcie wzmożonych kontroli drogowych policjanci nie stwierdzili kierującego, który zdecydowałby się na jazdę pod wpływem alkoholu.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33
www.starogardgdanski.policja.gov.pl
BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz