czwartek, 19 grudnia 2013

MARTA SOBCZAK. Bożonarodzeniowy stół zdobiony pierniczkami

Dnia 13 grudnia 2013 r. uczniowie z klasy IIa gimnazjum: Weronika Kamysz, Klaudia Peplińska, Marta Sobczak i Stanisław Kropidłowski brali udział w Powiatowym Konkursie pod hasłem ,,Bożonarodzeniowy stół zdobiony pierniczkami" , który odbył się w Owidzu. Poziom konkursu był wysoki. Można było podziwiać pięknie, świątecznie udekorowane stoły, zdobione pierniki . Nasi uczniowie przygotowali piękną szopkę z piernika.

Atmosfera w szkole była przyjemna. Pani dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie przywitali nas serdecznie. Potem nadszedł czas, aby wziąć się do pracy. Część naszej grupy poszła dekorować pierniczki do pracowni gastronomicznej, natomiast część drugiej grupy dekorowała stół bożonarodzeniowy.

Po dekoracji pierniczków i stołu ksiądz Ireneusz Smagliński z ,,Radia Głos" przeprowadził z wszystkimi uczestnikami wywiad. W czasie, gdy jury obradowało, uczniowie zwiedzali szkołę.

Najpierw ogłoszono wyniki w konkurencji - dekorowanie pierniczków.

W tej konkurencji można było zdobyć wyróżnienie, które ku naszemu zdziwieniu zdobyliśmy. Potem czekaliśmy na ogłoszenie wyników w konkurencji - najładniej udekorowany stół świąteczny.


Emocje były coraz większe i nagle usłyszeliśmy, że uczniowie z klasy IIA gimnazjum ze Zblewa zdobyli pierwsze miejsce. Po tej wiadomości uśmiech na naszych twarzach znowu zagościł. Z dumą odbieraliśmy nagrodę, oczywiście nie obeszło się bez zdjęć.


Na zakończenie zaśpiewaliśmy kolędę, aby miło zakończyć tegoroczny konkurs.

Naszą nagrodę zawdzięczamy pani Beacie Kośnik, która pomagała nam w przygotowaniach do konkursu. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mieli okazję pojechać tam jeszcze raz.


Marta Sobczak


http://radioglos.pl/index.php/strona-gowna/wiadomoci/wiadomoci-z-regionu/4525-owidz-konkurs-dekoracji-boonarodzeniowych-

http://24starogard.pl/wiadomosci/3183-w-owidzu-uczniowie-dekorowali-stoy-witeczne

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz