niedziela, 29 grudnia 2013

ZYGMUNT KRZEMIEŃ. O dalszych losach wilka, który zginął na szosie w dniu 9.11.2013 r.

O dalszych losach wilka, który zginął na szosie w dniu 9.11.2013 r.
Witam
Proszę o podanie adresu, na który mógłbym przesłać informację o dalszych losach wilka, który zginął na szosie w dniu 09.11.2013 r.
Pozdrawiam Zygmunt Krzemień

Witam Panie Zygmuncie.
Nie sądziłem, że są jeszcze jakieś losy tego wilka. Myślałem, że został potrącony śmiertelnie. Informację proszę przysłać do mnie.
Pozdrawiam
Tadeusz Majewski


Witam!

Wilk nie ożył, ale został zabrany przez myśliwych z Wojskowego Koła Łowieckiego 535 "Odnowa" wracających z polowania zbiorowego.
Powiadomiłem wszystkie niezbędne instytucje, wysłałem tkanki mięśniowe do badań genetycznych i obiecano mi, że zostanę poinformowany o ich wynikach.

Wilk był młodym basiorem (urodzony wiosną 2012 r.) o wadze 29 kg. Trafił do preparacji razem z innym wilkiem (starszy basior o wadze 34 kg) odnalezionym przy obwodnicy Świecia na terenie polnym kilka dni później.
Będą eksponowane w ośrodku edukacyjnym nadleśnictwa Dąbrowa.

Pierwszego grudnia b.r. obsługiwałem polowanie zbiorowe dla cudzoziemców. Czekając na zakończenie miotu zauważyłem 7 wilków wychodzących z miotu na łąkę, dwa były wyraźnie większe. W pośpiechu zrobiłem kilka zdjęć, kiepska pogoda przyczyniła się do ich jakości. Wydaje mi się, że to są wszystkie wilki występujące na terenach nadleśnictw Lubichowo, Osie, Trzebciny i Dąbrowa.

Pozdrawiam i przesyłam 1 zdjęcie.
Zygmunt Krzemień


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz