poniedziałek, 9 grudnia 2013

KRONIKA POLICYJNA - 8.12.2013. KRADŁ KAMERY MONITORINGU!

Starogard Gdański dnia 08.12.2013r.

K R O N I K A
o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych przez jednostki podległe KPP Starogard Gd. od 01.12.2013 godz. 00:00 do 08.12.2013 godz. 00:00

KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

03.12.2013 godz. 04:18, STAROGARD GDAŃSKI ul. CHEŁMOŃSKIEGO
F-sze z patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie włamania do samochodu volvo. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli skradzione radio samochodowe. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie.

NIETRZEŹWI KIERUJĄCY

05.12.2013 godz. 09:45, SKÓRCZ,
Policjanci ze Skórcza zatrzymali Zbigniewa L. (zam. pow. starogardzki), który kierował autobusem w stanie nietrzeźwym 0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

06.12.2013 godz. 12:49, STAROGARD GD.
Kryminalni zatrzymali kobietę, która posiadała przy sobie 1,84 grama marihuany.

REALIZACJA WAŻNIEJSZYCH SPRAW Z POPRZEDNIEGO OKRESU

04.12.2013 godz. 18:00, STAROGARD GD. ul. ALEJA JANA PAWŁA II
F-sze z tut. KPP zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży myjki ciśnieniowej o wartości 2500 zł. Ponadto w trakcie zatrzymania mieszkaniec Starogardu Gd. posiadał przy sobie dmuchawę samochodowa oraz radioodtwarzacz pochodzące z kradzieży. Zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie.

ZASTOSOWANE ARESZTOWANIA


06.12.2013 godz. 15:57, STAROGARD GD. ul. BOH. GETTA
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 19-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że w okresie od kwietnia do lipca 2013r. na terenie Starogardu Gdańskiego dokonał szeregu kradzieży mienia z terenu posesji na szkodę osób prywatnych, tj. o czyn z art. 278 par 1 kk.

WYPADKI DROGOWE

02.12.2013 godz. 16:43, TRZCIŃSK,
Kierujący oplem na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka peugeotem, a następnie po odbiciu się uderzył w jadącą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kierujący trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierująca rowerem doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

04.12.2013 godz. 06:49, WOLENTAL,
Kierujący fiatem na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z ciężarowym manem. W wyniku wypadku kierujący fiatem oraz jego pasażerka z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

06.12.2013 godz. 13:36, LIPINKI KRÓLEWSKIE,
Kierująca mitsubishi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo. Mieszkanka powiatu starogardzkiego doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa.


06.12.2013 godz. 14:00, STAROGARD GD. ul. SKARSZEWSKA
Kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZATRZYMALI 2 WŁAMYWACZY


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 2 sprawców kradzieży z włamaniem do warsztatu samochodowego. Złodzieje ukradli między innymi sprzęt komputerowy oraz markowe narzędzia elektryczne i pneumatyczne. Straty wyceniono na kwotę 11 tys. zł. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Niebawem włamywacze staną przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwóch mieszkańców Starogardu Gdańskiego usłyszało zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Na ich trop wpadli kryminalni ze Starogardu Gdańskiego. Zatrzymani przestępcy 5 grudnia br. włamali się do warsztatu samochodowego. Złodzieje zrabowali między innymi 2 laptopy oraz markowe narzędzia pneumatyczne i elektryczne. Straty spowodowane ich działalnością wyniosły 11 tys. zł.

Interweniujący w tej sprawie kryminalni zdobyli informacje, które naprowadziły ich na trop włamywaczy. W wyniku przeprowadzonych czynności zatrzymano 17 i 18-letniego mieszkańca Starogardu Gdańskiego. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci odzyskali również mienie utracone w wyniku przestępstwa. Skradzione komputery oraz narzędzia wróciły już do swojego właściciela. Niebawem zatrzymane w tej sprawie osoby staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Obecnie śledczy sprawdzają, czy zatrzymani włamywacze w przeszłości nie popełnili podobnych przestępstw.


STAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI ZATRZYMALI ZŁODZIEJA KAMER

Policjanci zatrzymali złodzieja, który usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży kamer monitoringu o łącznej wartości ponad 6 tys. zł. 19-latek włamywał się również do samochodów, skąd kradł wartościowe przedmioty. Mężczyzna został schwytany podczas pościgu przez kryminalnych ze Starogardu Gdańskiego. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zarzuty dotyczące kradzieży 6 kamer monitorujących usłyszał 19-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Przestępca został zatrzymany w czasie pościgu przez policjantów ze Starogardu Gdańskiego. Do zdarzenia doszło w centrum miasta, gdy kryminalni zauważyli mężczyznę idącego z dmuchawą samochodową i radioodtwarzaczem CD. Na widok policjantów podjął on próbę ucieczki. Kryminalni ruszyli za nim w pościg, w wyniku którego złodziej został zatrzymany. Jak się okazało przedmioty, które posiadał zostały skradzione z zaparkowanych samochodów.

Śledczy, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że 19-latek odpowiada również za kradzież kamer monitorujących, do których doszło w ostatnim czasie na terenie Starogardu Gdańskiego. Wartość skradzionych urządzeń służących do rejestracji obrazu wyniosła ponad 6 tys. zł. Przestępca usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec 19-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim podjął decyzję o aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Interweniujący w tej sprawie śledczy sprawdzą, co stało się ze skradzionymi kamerami.

asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz