czwartek, 19 grudnia 2013

KOTEŻE. STAROGARD GDAŃSKI – WYPADEK DROGOWY Z UDZIAŁEM TRZECH POJAZDÓW

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku drogowego, jaki wydarzył się wczoraj w miejscowości Koteże. W wyniku zderzenia trzech aut do szpitala trafiły dwie osoby. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia był nieprawidłowo wykonany manewr wyprzedzania.


Wczoraj kilka minut po godz. 10 dyżurny starogardzkiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Koteże. Ze wstępnych informacji wynikało, że w zdarzeniu tym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z drogówki.

Jak wstępnie ustalili policjanci do wypadku doszło, gdy kierowca volkswagena w czasie manewru wyprzedzania w miejscu zabronionym zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem. Kierowany przez 19-letniego mieszkańca gminy Lubichowo golf zjechał na lewe pobocze i dachował. W wypadku uczestniczył również jadący za oplem mercedes. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że osoby kierujące tymi pojazdami były trzeźwe.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca volkswagena i opla. Ranne osoby trafiły do szpitala. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności wypadku.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami. Nadmierna prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie to najczęstsze przyczyny poważnych wypadków drogowych. Dlatego zanim wciśniemy pedał gazu lub włączymy kierunkowskaz warto dobrze się upewnić, czy nie spowodujemy w ten sposób realnego zagrożenia na drodze. Pamiętajmy, że pochopnie podjęte decyzje mogą nieść za sobą poważne konsekwencje.


asp. Marcin Kunka
Oficer prasowy
KPP w Starogardzie Gdańskim
tel. 58 737 02 33

www.starogardgdanski.policja.gov.pl

BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz