piątek, 2 lipca 2004

Prymusi szkół gminnych

Na sesji Rady Gminy Zblewo wręczono nagrody prymusom szkół podstawowych i gimnazjów. Gratulacje zebrali także rodzice.

Odbyła się sesja Rady Gminy. Wójt po bardzo ciekawej dyskusji przegrał 6:6 (2 radnych się wstrzymało) temat utworzenia straży gminnej. Zwycięzcami sesji byli uczniowie i ich rodzice, a w jednym przypadku babcia.

Wójt przekonywał żarliwie, podając całkiem sensowne argumenty przemawiające za utworzeniem straży gminnej. Przegrał. Z jego perspektywy - przegrała gmina. Ale byli wielcy wygrani tego najwyższego w gminie zebrania - najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Uczestniczyli wraz z rodzicami w sesji, odbierali nagrody z rąk władz (utworzono na ten cel specjalny gminny fundusz). Gratulacje odbierali też rodzice. Młodzi byli szczęśliwi, często zmieszani, dorośli - bardzo, bardzo wzruszeni. To niezwykle sympatyczna nowość w gminie, wręczanie nagród na sesji. Oby stała się tradycją.

A oto nagrodzeni. Szkoły podstawowe: Małgorzata Czaja - PSP Bytonia, Jagoda Wysocka - PSP Pinczyn, Katarzyna Rzynda - PSP Borzechowo i Mirela Wołoszyn - PSP Pinczyn. Gimnazja: Dorota Połom - Publiczne Gimnazjum w Pinczynie, Tomasz Gołuński - gimnazjum w Pinczynie (klasa gimnazjalna w Kleszczewie), Justyna Wołoszyn - Pinczyn, Marek Szynkowski - Pinczyn, Łukasz Czaja - gimnazjum w Zblewie (klasa gimnazjalna w Bytoni), Szymon Czaja - gimnazjum w Zblewie i Remigiusz Reszczyński.

Skład komisji przyznającej nagrody: Teresa Burczyk - przewodnicząca, Zbigniew Bahr - przewodniczący Komisji Oświaty, Marek Mischke - dyrektor PSP w Kleszczewie.

A teraz popatrzcie na te bardzo szczęśliwe twarze. Czy kiedyś doczekamy czasów, że z podobnymi "muniami" będą występować na sesjach nasi lokalni politycy?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz