poniedziałek, 12 lipca 2004

Witaj Europo

Po wstąpieniu Polski do UE niemal w każdej szkole odbywały się akademie, podczas których czczono tak ważne dla naszego kraju wydarzenie. Szczególnie uroczyście podkreślono ten fakt w Zespole Szkół Kształcenia i Wychowania w Smętowie

Smętowo wita Europę

Pierwszego czerwca działające przy Szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum Kluby Europejskie wraz z ich opiekunami Małgorzatą Piechowską i Małgorzatą Łącką przygotowały bogatą część artystyczną. Składała się ona z trzech mniejszych przedstawień: "Eurowizja, "Angielski i niemiecki Teleexpres" i "Piękna nasza Polska cała".

- Moi podopieczni, członkowie Klubu Europejskiego Szkoły Podstawowej, przedstawili podróż po Europie za pomocą piosenek i tańców pochodzących z różnych krajów europejskich. Aby podkreślić wyjątkowy charakter owego festiwalu, wszyscy uczestnicy zaśpiewali znaną wszystkim piosenkę "Europo, witaj nam - mówi Małgorzata Łącka.

Przygoda z piosenką zaczęła się od Polski. Wystąpiła "Budka suflera" z piosenką "Takie tango". W czasie trwania "Szkolnej Eurowizji" wysłuchano piosenek hiszpańskich "Bailamos" E. Iglesiasa i " Aserehe "Grupy Las Ketchup", Włoskiej "L Italiano" Toto Cutugno czy szwedzkiej "Waterloo" Abby.

Największe brawa otrzymał Piotr Urbański, który wcielił się we francuskiego piosenkarza z lat 80. wykonując piosenkę "Comment ca va".

Wielkie zainteresowanie wzbudziło perfekcyjne wręcz wykonanie walca wiedeńskiego przez uczniów klasy V Olę i Piotra Wolskiego.

- Punktem kulminacyjnym naszego miniplayback show była piosenka "Keine Grenzen - żadnych granic" z repertuaru grupy "Ich Troje", podczas której wystąpili wszyscy uczestnicy mini "Eurowizji" - dodaje opiekunka Klubu Europejskiego.

Uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili, o czym świadczyły gromkie brawa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz