sobota, 12 lutego 2005

Historyczne zwycięstwo!!

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w Era Basket Lidze odniosła Polpharma Starogard .Gipsar Stal Ostrów przegrał na własnym parkiecie z Polpharmą Starogard Gdański 60:72. Gratulacje panowie!
Po fatalnej serii wyjazdowych porażek starogardzka Polpharma stanęła na wysokości zadania i pokonała drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego 60:72. Podopieczni Dariusza Szczubiała ani przez chwile nie stracili prowadzenia a ich przewaga oscylowała w granicach dziesięciu punktów. Tym samym odnieśli pierwsze historyczne wyjazdowe zwycięstwo w Era Basket Lidze.
Wygrana z outsiderem rozgrywek nie była aż taka pewna, ponieważ Gipsar w ostatniej kolejce rozprawił się we Wrocławiu z miejscowym Deichmannem i do meczu z Polpharmą przystąpił z nadzieją na kolejny zwycięski pojedynek. Zespołowi Gipsaru zabrakło zdecydowanie atutów, gdyż jedynie Przemysław Lewandowski starał się "walczyć" z dobrze usposobioną tego dnia ekipą Polpharmy.
Wśród gości w ataku prym wiódł George Reese, a dzielnie wtórowali mu inni koledzy z drużyny. Niespodzianką zapewne był fakt, że w pierwszej piątce wybiegł zazwyczaj rezerwowy Michał Exner, który rozegrał bardzo dobre spotkanie. Cieszy tez coraz lepsza forma sprowadzonego ostatnio Josepha McNaulla, który jedenastoma punktami i twardą grą obronną udowodnił, że w niedługim czasie może powrócić do wyśmienitej formy.
Teraz przed Polpharmą mecz w Starogardzie z Polonią Warszawa, która walcząc o czołową "trójkę" w lidze z pewnością zrobi wszystko by wygrać to spotkanie i tanio skóry nie sprzeda.

Gipsar Ostrów - Polpharma Starogard Gdański 60:72 (20:21, 13:22, 15:15, 14:12)
Polpharma: Reese 23, Thomas 11, McNaull 11, Cielebąk 11, Rybczyński 8, Exner 4, Olszewski 4, Jagoda 0 oraz Sarzało 0.
źródło: sks. sportowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz