poniedziałek, 14 lutego 2005

Międzynarodowe Targi Pracy w Gdańsku

W dniu 18 marca 2005r. w godzinach od 10:00 do 17:00 w hali widowiskowo-sportowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędą się Międzynarodowe Targi Pracy.
Celem targów jest zapoznanie osób bezrobotnych oraz poszukujących pracy z warunkami pracy na rynku europejskim jak i z wymogami stawianymi przez zagranicznych pracodawców. Całość przedsięwzięcia jest zaplanowana jako swoiste połączenie teorii (prezentacje na temat warunków życia i pracy w krajach UE) z praktyką (targi, rozmowy kwalifikacyjne).
Będzie to przełomowe spotkanie dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia za granicą. Obecni na nim będą doradcy Systemu EURES (Europejskie Służby Zatrudnienia) z krajów takich jak: Wielka Brytania, Słowenia, Dania, Finlandia, Norwegia, Holandia czy Szwecja. Targi będą dla uczestników okazją do skorzystania z usług pośrednictwa pracy i doradztwa personalnego (doradcy EURES), a także do wzięcia udziału w rozmowach kwalifikacyjnych z zagranicznymi pracodawcami. Udział w procesie rekrutacji możliwy jest tylko po wcześniejszym przesłaniu aplikacji za pośrednictwem strony internetowej WUP w Gdańsku.

Organizatorami Targów jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego oraz Ministerstwo Gospodarki i Pracy przy współudziale rektora AWFiS w Gdańsku prof. Wojciecha Przybylskiego. Patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski.

Oferty pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku dysponuje ofertami pracy za granicą, z których będzie można skorzystać na Targach 18 marca 2005 r. Na bieżąco aktualizowana lista ofert znajduje się na stronie internetowej www.wup.gdansk.pl. W związku z tym, zainteresowanych prosimy o częste odwiedzanie naszej witryny.

11 lutego 2005 r. WUP dysponował 16 ofertami pracodawców na 414 miejsc pracy. Wszystkie pochodzą z Wielkiej Brytanii. Wymagana jest znajomość języka angielskiego - od stopnia podstawowego po biegłość w mowie i piśmie, w zależności od miejsca pracy i wykonywanego zawodu.

Nie ma ofert pracy sezonowej, okres zatrudnienia to rok, kontrakt na 2 lata lub też stałe zatrudnienie (na czas nieokreślony). Ilość godzin do przepracowania zwykle wynosi od 37 do 45 tygodniowo, przeważnie z możliwością pracy w nadgodzinach. Niekiedy niezbędna jest gotowość do pracy w systemie zmianowym oraz w weekendy. Wynagrodzenie, w zależności od stanowiska lub trybu pracy, wynosi od 4.85 GBP/h brutto do 11.37GBP/h brutto.

We wszystkich przypadkach pracodawca udziela pomocy w znalezieniu zakwaterowania (a nawet je organizuje), pracownicy domów opieki Blanchworth Care mają ponadto możliwość kupna obiadów w miejscu pracy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej WUP. Osoby, które chcą wziąć udział w rekrutacji 18 marca 2005 roku proszone są o wypełnienie CV w języku angielskim (wymagany jest europejski format CV - dostępny na stronie internetowej: www.wup.gdansk.pl) oraz sporządzenie listu motywacyjnego w języku angielskim i przesłanie na adres: targi@wup.gdansk.pl do 20 lutego 2005 r. (termin przesyłania aplikacji może zostać wydłużony).

Materiał nadesłany przez: anna_stolz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz