sobota, 6 marca 2004

Bilard na zakończenie ferii

W naszym rankingu działalności razem z domem kultury w Kaliskach Miejski Ośrodek Kultury w Skórczu zajmuje na I miejscu w powiecie. W niedzielę w MOK-u obserwowaliśmy zorganizowane przez dyr. MOK-u Aleksandrę Ciechowską i radnego Gerarda Reimusa rozgrywki w bilarda i podsumowywaliśmy ferie

Niedziela (29.02) kończąca ferie w Miejskim Ośrodku Kultury. Na zakończenie zorganizowano tu turniej w bilard w dwóch kategoriach wiekowych - od 10 do 13 lat i od 14 do 18. Współorganizatorem turnieju był radny Rady Miasta Skórcz Gerard Reimus. To on osiem lat temu zaszczepił w mieszkańcach Skórcza nie tylko zainteresowanie tą dyscypliną sportu, ale i całą otoczką, jaką możemy obejrzeć sobie na przykład w Eurosporcie.

- Tu, w MOK-u, współorganizuję dopiero drugi turniej. Młodzi nie znają się na bilardzie, na całej tej otoczce, to trzeba pokazać. Wcześniej zorganizowałem zebranie chętnych do gry i powiedziałem, że kto dojdzie do finału, ma święty obowiązek odpowiednio się ubrać. Nie chodzi o to, by bogato, ale czysto i zgodnie ze zwyczajem - powiedział nam pan Gerard.


To nie Eurosport. To zawody w MOK-u w Skórczu.
Tak też było podczas rozgrywek. Eleganckie kamizelki, muszki, no i, to już zupełnie zaskakujące, rodzice na widowni.

A teraz o przebiegu zawodów. W feryjnych eliminacjach wzięło udział 22 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: młodzików i starszych. Do finału awansowało 4 w kategorii młodzików: Michał Reimus, Krzysztof Bielaszewski, Sebastian Deptulski, Dawid Dagga i 3 w kategorii starszych: Karol Kreja, Kamil Grudziński i Paweł Łata. Mistrzem młodzików został Dagga, drugi był Bielaszewski, trzeci Reimus, a czwarty Deptulski. W grupie starszych wygrał Grudziński, drugi był Kreja, trzeci Łata.

- Dzieci i młodzież grają tu w bilard codziennie. Pan Reimus wprowadził pewien obyczaj, kulturę - chwaliła radnego pani Ola. - Do tego ufundował dwa puchary. Bilard poszerzył ofertę MOK-u. Z różnorodnych zajęć w ferie korzystało średnio dziennie 90 dzieciaków i

Sandra Jabłońska (mieszka nad domek kultury) uwielbia przychodzić na zajęcia plastyczne "U Alicji". Jest jedną z współautorek prac - feryjnego plastycznego pokłosia. Prace te będą prezentowane w maju z okazji 70-lecia nadania praw miejskich miasta Skórcz.

młodzieży. Doskonale spisują się stażystki - Alicja Fankidejska, ucząca plastyki, i Iwona Brzóska, przeprowadzająca konkursy rekreacyjne. Tak pięknie prowadziły, że dzieci o 18.00, kiedy miały iść do domu, płakały. Do tego Leszek Górecki prowadził break dence"a. W Domu Kultury w Kaliskach, dokąd pojechała 50-osobowa ze Skórcza, nasza młodzież wystąpiła ze wspaniałym pokazem.

Na pewno te ferie dzieciaki ze Skórcza będą długo pamiętać. Były bardzo udane.

wk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz