sobota, 6 marca 2004

Skórcz do obróbki

Trzy medale MP - sukces odnotowali lekkoatleci LZS Pomorzanki Skórcz. Na mistrzostwach Polski juniorów w Zamościu zdobyli trzy medale, w tym dwa złote. Mistrzostwa otworzył w sobotę podopieczny Wojciecha Światczyńskiego Sebastian Graban. Gdyby skoczył w okolicach rekordu życiowego (6,82) byłby w czołowej ósemce. Niestety wynik 6.54 dał mu 16 miejsce. Później oglądaliśmy siódmą w ubiegłym roku Marlenę Gibas w skoku wzwyż. Tu walka była niesamowita.

Trzy zawodniczki równo skakały do 169 cm, jedna z nich jednak w drugiej próbie. Później żadna z nich nie zaliczyła wysokości 172 cm. Sędzia zarządził dogrywkę. 172 cm ponownie zostało strącone, więc sędzia obniżył poprzeczkę do 170 cm. Marlena Gibas skoczyła ustanawiając w ten sposób rekord życiowy. Rywalka się spaliła, strąciła poprzeczkę i wychowanka Wojciecha Światczyńskiego mogła się cieszyć z złotego medalu. W sobotę, na 1500 m pobiegła jeszcze Dominika Główczewska, na co dzień trenowana przez Jerzego Mykowskiego. Startując w bardzo silnej stawce zajęła 13 miejsce ustanawiając rekord życiowy. W niedzielę, w trójskoku zobaczyliśmy Marlenę Gibas. Skoczyła rewelacyjnie. 12.17 to jej rekord życiowy, dający jej I klasę sportową i piąte miejsce w konkursie.

Na koniec imprezy wystąpili ci, których medali się spodziewaliśmy, czyli młociarze Jarosław Zabrocki, Marcin Marchlewicz i Mariusz Ciesielski. Jarosław Zabrocki otworzył konkurs wynikiem ponad 67 metrów, jednak później dwa razy spalił. Wyprzedził go dobrze rzucający Marcin Marchlewicz i zanosiło się na małą niespodziankę. Jednak w piątej kolejce Zabrocki rzucił równe 70 metrów zapewniając sobie złoty medal. W ostatniej kolejce postraszył go trochę Marchlewicz, który wynikiem 68. 54 poprawił rekord życiowy. Bardzo dobrze prezentował się Mariusz Ciesielski, który rzucał równo, blisko rekordu życiowego. Ostatecznie z wynikiem 64.89 zajął czwarte miejsce w konkursie.

Na mistrzostwa Europy
Ryszard Różycki trener młociarzy Pomorzanki Skórcz
- Dwóch moich podopiecznych, Marcin Marchlewicz i Jarosław Zabrocki, już wcześniej uzyskało minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Tampere (Finlandia) w dniach 23-27 lipca. W sierpniu po dwóch najlepszych w każdej dyscyplinie wystartuje natomiast w trójmeczu Polska - Rosja - Francja, który odbędzie się w Zielonej Górze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz