sobota, 6 marca 2004

Obwodnica coraz bliżej

Rozwiązania komunikacyjne w Skórczu należą do - delikatnie mówiąc - niezbyt szczęśliwych. Istniejący stan rzeczy ma się zmienić. Być może już niebawem.W minionym tygodniu w Urzędzie Miejskim z inicjatywy burmistrza Skórcza Tadeusza Zielińskiego odbyły się konsultacje dotyczące planowanej budowy obwodnicy miejskiej. Jej koszt w zależności od wariantu, na jaki zdecyduje się Rada Miejska, może wynieść od 4 do 18 milionów złotych. Jedna z wersji zakłada, że obwodnica będzie wiodła przez pobliski Kranek. Środki na budowę mają pochodzić z budżetu wojewódzkiego.

W spotkaniu wzięli udział: dyrektor Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wiesław Kubicki, projektant obwodnicy Bogdan Jamroz, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Włodarczyk i kierownik posterunku policji w Skórczu Roman Kirszenstein.
Projekt trafi do szerokiej społecznej konsultacji, następnie pod obrady Rady Miejskiej i do realizacji (miejmy nadzieję szybszej niż budowa autostrad w Polsce). Skórcz dzięki obwodnicy pozbędzie się uciążliwego hałasu, wywoływanego przez przejeżdżające przez miasteczko samochody ciężarowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz