sobota, 6 marca 2004

Tort dla zwycięzców

W sobotę (21.06) boisko w parku miejskim w Skórczu zamieniło się w arenę zmagań piłkarskich. Rozegrano pierwszy z planowanych siedmiu turniejów o Grand Prix Burmistrza Tadeusza Zielińskiego.
Po rozegraniu całego cyklu, który zakończy się pod koniec wakacji, zwycięska drużyna pojedzie na całodniowe szaleństwo do trójmiejskiego Aqa Parku.

Jest więc o co walczyć. W pierwszym turnieju piłkarzy (do lat 15) dodatkowo dopingował do walki widok tortu i smakowitych ciast, upieczonych przez Bożenę Cichoń.
Do rozgrywek zgłosiło się siedem drużyn. Mecze toczono w dwóch grupach na dwóch boiskach. Po tej fazie rozgrywek zwycięzcy grup walczyli o pierwsze miejsce, a pokonani o trzecie.

Ambicji nie brakowało żadnej z drużyn. Zacięcie walczyły o każd?? piłkę. Sędziowie Marcin Hałas i Jerzy Mykowski nie pozwalali na brutalne zagrywki, a wulgaryzmy były karane jak w hokeju - dwuminutowym wykluczeniem z gry. Nam najbardziej podobał się bramkarz Longerów Piotr Sobczak, który popisywał się paradami w stylu Jerzego Dudka i wybronił sporo trudnych strzałów.

Klasyfikacja końcowa: 1. Longerzy, 2. Minijuniorzy, 3. FC Składak, 4. Parkowcy Junior, 5. Piątkarze, 6. Przegrańcy, 7. Juniorzy.

Burmistrz uroczyście wręczył słodkie nagrody zwycięzcom. Pozostali dostali lody. Kolejny turniej już w niedzielę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz