czwartek, 24 kwietnia 2014

BRONISŁAWA BARDZISZEWSKA. "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy"

"Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy" - PIKNIK NAUKOWO-ŻEGLARSKI

Dnia 7 kwietnia w Zespole Szkół Publicznych w Zblewie, w ramach projektu "Złap wiatr w pomorskie żagle wiedzy" odbył się Piknik naukowo-żeglarski. Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, a partnerem - Fundacja Navigare Mateusza Kusznierewicza.


W pikniku uczestniczyli uczniowie klas piątych piętnastu szkół podstawowych (naszej i sąsiednich gmin) zaangażowanych w realizację projektu edukacji morskiej.

Podczas pikniku uczniowie spotkali się z żeglarstwem "w pigułce": zapoznali się z różnymi rodzajami łodzi, obejrzeli z bliska łódkę i jej oprzyrządowanie, utrwalili zasady żeglarskiej etykiety, nauczyli się wiązać najprostsze węzły oraz ćwiczyli na fantomach udzielanie pierwszej pomocy.
Wszystko to odbyło się w żeglarskiej atmosferze przy dźwiękach szant, wśród morskich opowieści.

Niewątpliwie największym wydarzeniem imprezy było wystąpienie GOŚCIA SPECJALNEGO, którym okazał się Piotr Kula - polski żeglarz sportowy, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w klasie Finn. W bieżącym roku zajął on V miejsce w regatach Pucharu Świata Trofeo Princesa Sofia na Majorce.

Piknik naukowo-żeglarski przyczynił się do zintegrowania środowisk szkolnych wdrożonych w edukację morską, a jego bogaty program w pełni promował kulturę żeglarską i morską w naszym regionie.

Bronisława BardziszewskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz