niedziela, 13 kwietnia 2014

JUSTYNA DORAWA. VI Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Wesołe Nutki"

Przegląd Piosenki Przedszkolnej "Wesołe Nutki", którego organizatorem jest Gminne Przedszkole w Zblewie, wpisał się już na stałe do kalendarza imprez gminnych. W dniu 26 marca 2014 roku w gościnnych progach Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie odbył się już po raz szósty. Zaproszenie do udziału przyjęły szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy.
Celem przedsięwzięcia jest propagowanie piosenki dziecięcej, promowanie zdolności i talentów wokalnych najmłodszych mieszkańców naszej gminy, dostarczanie wielu emocji artystycznych i wesołej zabawy, a także integracja środowisk przedszkolnych i szkolnych.

W przeglądzie muzycznym wzięły udział dzieci z placówek przedszkolnych oraz oddziałów zerowych funkcjonujących przy szkołach podstawowych. Pod kierunkiem swoich opiekunów dzieci wykonywały zróżnicowane programy artystyczne - utwory muzyczne śpiewane solo połączone z choreografią oraz wykorzystaniem kostiumów. Całość zaprezentowanych form robiła duże wrażenie, tak pod względem występu samych dzieci, jak i przygotowania ich przez nauczycieli oraz doboru repertuaru. Każdy uczestnik przeglądu wyróżniał się czymś na tle innych. Można było też zauważyć osoby, które niebawem mogą rzeczywiście zacząć wiązać swoją przyszłość z muzyką. Występujące dzieci zostały nagrodzone upominkami i słodkościami, nie mówiąc o aplauzie licznie przybyłej rówieśniczej i dorosłej publiczności.Gwiazdami przeglądu były: Maja Miętki, Kinga Czaja, Laura Rogaczewska, Alicja Herold, Alicja Dembicka, Zuzanna Rezmer, Maja Kamińska, Zofia Szok, Stanisław Kaufman, Karolina Górecka, Kornelia Pawelec, Lilianna Langowska, Marta Miksza, Aleksander Bednarek, Bożena Derewenko, Amelia Rynkiewicz, Zuzanna Stopa, Magdalena Knitter, Natalia Mielewczyk, Zuzanna Hajduk i Oliwia Garańczyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi, wspaniałych występów i zdolności artystycznych. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie wokalistów i zapraszamy za rok.

Przegląd nie mógłby się odbyć bez wsparcia i zaangażowania wielu osób oraz instytucji. Stąd - organizator imprezy - Gminne Przedszkole w Zblewie składa serdeczne podziękowania pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie oraz paniom: Marioli Galickiej i Alinie Karbowskiej za okazaną pomoc przy uświetnieniu tejże ważnej dla nas uroczystości. Serdeczne podziękowania składamy również Kierownikowi ZEAPOW w Zblewie - pani Annie Płoszyńskiej-Damaszk za udzieloną pomoc w organizacji dowozu dzieci.

Na zakończenie chciałabym przytoczyć słowa Sokratesa:

"Wychowanie przez muzykę jest najznakomitsze, bowiem rytm i harmonia najgłębiej wnikają w duszę wzbudzając wykształcenie w niej odwagi i przyzwoitości. Wykształcenie muzyczne uchodzi za środek wychowawczy potężniejszy od innych".

Justyna Dorawa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz