poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Turniej "Pierwszy Krok Taneczny". Roztańczeni medaliści ze ZblewaDzieci, młodzież i jedna para dorosła reprezentujący gminę Zblewo wzięli udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego pod hasłem "Pierwszy Krok Taneczny". Impreza odbyła się 6 kwietnia w Starogardzkim Centrum Kultury. Łącznie w dwóch blokach tanecznych zatańczyło 142 tancerzy z Czerska, Gdańska, Lubichowa, Skarszew, Skórcza, Zelgoszczy, Starogardu Gdańskiego i Zblewa.

W pierwszym bloku Walca angielskiego, Sambę, Cza czę i Polkę zatańczyły dzieci do 7 lat. W tej grupie zaprezentowały się dzieci z Gminnego Przedszkola w Zblewie: Alicja Flisikowska, Julia Rambowska, Natalia Dembek, Marika Langowska, Jonasz Kwaśniewski, Weronika Stypa, Bartosz Cylkowski, Amelia Kozub, Liliana Langowska, Alicja Plombon, Mikołaj Michnowski, Karolina Górecka, Maks Skalski, Ola Konewka, Mikołaj Prądziński, Agata Makowska, Paweł Sobczyk, Julia Begier. Każdy w tej grupie wytańczył złoty medal, co zostało przyjęte przez małych tancerzy z wielką radością.

W drugim bloku wybrane tańce standardowe i latynoamerykańskie zatańczyli reprezentanci Gminnego Ośrodka Kultury w Zblewie. W kategorii solo 8-9 lat złoty medal otrzymały Sandra Gołuńska i Natalia Reszka. W kategorii pary 8-9 lat srebrny medal otrzymali Martyna Czapla i Piotr Gołuński, a złoto wywalczyli Marta Jankowska i Jakub Jędrzejewski. W kategorii solo 10-12 lat srebrny medal otrzymała Julia Kamysz. W kategorii pary 10-13 lat złote medale otrzymały dwie pary: Alina Czapla i Kamil Gołuński, Zuzanna Stanek i Jakub Jasiński. W grupie dorosłych kategorii hobby złoty medal otrzymała m. in. para z numerem 13: Agnieszka Otta i Szymon Szefler.
Tancerze oceniani byli przez sędziów i trenerów tańca towarzyskiego z Gdańska, Sopotu i Starogardu Gd. Na turnieju nie było przegranych - wszyscy otrzymali medale. Organizatorem imprezy było Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego "Impuls" ze Starogardu Gdańskiego.
Mówi Łukasz Rocławski [patrz - sylwetka], instruktor tańca w GOK-u w Zblewie: Zajęcia z tańca towarzyskiego prowadzę w Zblewie już od kilku lat i przez ten czas przewinęło się już wielu małych i "dużych" mieszkańców gminy. Mam zajęcia z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Zajęcia odbywają się regularnie zawsze w środy, w GOK-u. W tekście są zaznaczeni tylko tancerzy z gminy Zblewo uczęszczający do mnie na zajęcia. Na Turnieju Tańca Towarzyskiego "Pierwszy Krok Taneczny" medale otrzymują wszyscy - nie ma przegranych - bo jest to impreza zachęcająca do dalszego trenowania kroków tanecznych. Od kilku lat jestem koordynatorem tej imprezy z ramienia organizatora, czyli Starogardzkiego Centrum Kultury.
Osoby dorosłe, które uczęszczają na zajęcia taneczne, na co dzień pracują, mają dużo obowiązków rodzinnych, a zajęcia traktują jako formę terapii relaksacyjnej. Dla nich oprócz tańca to także spotkanie z innymi i miłe spędzenie czasu. Od kilku lat zajęcia z tańca towarzyskiego dla dorosłych są w Polsce bardzo popularne. Grupę tę określa się jako "Senior Hobby".
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz