sobota, 26 kwietnia 2014

POSZUKIWANY PRZYSZEDŁ NA POSTERUNEK TYLKO SPRAWDZIĆ TRZEŹWOŚĆ


Policjanci ze Zblewa zatrzymali 42-latka, który był poszukiwany w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Mężczyzna przyszedł do miejscowego posterunku, bo chciał przebadać się alkomatem. Gdy funkcjonariusze sprawdzili jego personalia okazało się, że jest on poszukiwany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji.


Wczoraj (25.04) nad ranem policjanci ze Zblewa w czasie patrolowania zauważyli dwóch mężczyzn, którzy stali przed drzwiami miejscowego posterunku. Jak się okazało, jeden z nich chciał, aby mundurowi przebadali go alkomatem.

Podczas legitymowania mężczyzna nie chciał okazać dokumentu tożsamości i odmówił podania swoich danych personalnych. Został doprowadzony do starogardzkiej komendy, gdzie w czasie kontroli osobistej funkcjonariusze znaleźli jego dowód osobisty.

Policjanci na prośbę 42-latka przeprowadzili badanie trzeźwości. Alkomat wykazał u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili dane wylegitymowanej osoby w policyjnych kartotekach. Okazało się, że mieszkaniec gminy Zblewo był poszukiwany przez Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu.

Teraz 42-latka czeka także sprawa w sadzie, gdzie odpowie za nieokazanie dokumentu i odmowę podania swoich danych personalnych w czasie legitymowania.

asp. Marcin Kunka

Oficer Prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim tel. 58 737 02 33 www.starogardgdanski.policja.gov.pl
BIP KPP Starogard Gd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz