czwartek, 24 kwietnia 2014

Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi...

"Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi,
człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia" - powiedział Albert Einstein.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Małgorzaty Hillar w Zblewie przystąpiła do Akademii Przyjaciół Pszczół i zorganizowała zajęcia dla dzieci pod hasłem "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".
Zajęcia odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2014 r. Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy kl. II z Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie. Pierwszego dnia spotkaliśmy się z Prezesem Koła Pszczelarskiego Henrykiem Bobkowskim, który opowiedział nam o rodzajach pszczół, ich zwyczajach oraz o tym, jak bardzo są potrzebne człowiekowi i przyrodzie. Przyniesione przez Pana Bobkowskiego plaster miodu, zadymiarka i ubrania pszczelarza wzbudziły ogólne zainteresowanie, a możliwość dotknięcia i przymierzenia bardzo się dzieciom spodobała. Następnie Pan Bobkowski zaprosił nas do swojej pasieki, gdzie pokazał nam żywą pszczołę (która miała na odnóżu kulkę pyłku kwiatowego). Zobaczyliśmy z bliska ule oraz urządzenia pomocne pszczelarzowi przy produkcji miodu. Pan pszczelarz wraz z małżonką poczęstowali nas pyłkiem kwiatowym oraz miodem z własnej produkcji, za co serdecznie dziękujemy. Drugiego dnia zajęć wspólnie tworzyliśmy plaster miodu, do którego przyklejaliśmy pszczoły oraz przygotowywaliśmy plakaty, na których pokazywaliśmy, co człowiek może robić, aby pomóc pszczołom.
Gminna Biblioteka Publiczna w Zblewie bardzo gorąco dziękuje Panu Prezesowi Koła Pszczelarskiego oraz uczniom z kl. II za udział w zajęciach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz