czwartek, 24 kwietnia 2014

STANISŁAW SIERKO. Barista niczym czarodziejNiezwykłe obrazy na kawie mieli okazję podziwiać wszyscy, którzy przybyli w miniony piątek do "Kawiarenki pod sztalugą" zorganizowanej przez skórzeckie Warsztaty Terapii Zajęciowej "Caritas". Obrazy te wyczarowywał profesjonalny barista przybyły z Bydgoszczy.


Takiego tłumu gości przybyłych do zaimprowizowanej kawiarenki w domu katechetycznym to jeszcze najprawdopodobniej dotychczas nie widziano.
- Tradycyjnie przed najważniejszymi świętami organizujemy Kiermasze, na których oferujemy świąteczne wyroby wykonane przez uczestników warsztatów pod kierunkiem terapeutów. Nasze kiermasze urozmaicamy zaimprowizowaną w salce kominkowej swoistą "Kawiarenkę pod sztalugą". W tej kawiarence serwujemy kawę oraz ciasta, które także wypiekają samodzielnie nasi uczestnicy - mówi Marzena Partyka, kierownik WTZ "Caritas" w Skórczu. - Na tegoroczne święta Wielkanocne przygotowaliśmy dodatkową atrakcję dla przybyłych gości. Zaprosiliśmy profesjonalnego baristę, aby zademonstrował sztukę pięknego dekorowania kawy. Cieszę się, że nasze propozycje kiermaszowe oraz pokaz baristy spotkały się z tak bardzo życzliwym przyjęciem. Dziękuję wszystkim, którzy przybyli do nas w tym dniu.

A faktycznie przybyło do kawiarenki wielu gości. Przybyli rodzice i znajomi uczestników warsztatów, przybyło wielu radnych miasta i gminy, przybyli działacze społeczni oraz przedstawiciele miejscowych firm i zakładów pracy, a nawet całymi klasami uczniowie i całymi grupami przedszkolaki.
Barista uwijał się z uśmiechem, aby każdego gościa usatysfakcjonować filiżanką pięknie udekorowanej kawy.

- Jestem bardzo zadowolony z zaproszenia mnie do Skórcza i możliwości zademonstrowania dekorowania kawy. Przyznaję, że nie spodziewałem się aż takich tłumów i nie liczyłem na aż tyle komplementów - mówi barista Maciej Goliński.

- A uzyskane z kiermaszu pieniążki wzbogacą nasz fundusz przeznaczony do zorganizowania wakacyjnego wypoczynku dla uczestników warsztatów - poinformowała Marzena Partyka.

Tekst i foto: Stanisław Sierko
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz