poniedziałek, 28 kwietnia 2014

ZASKAKUJĄCY POMYSŁ - POLICJANCI CHCĄ OCALIĆ HISTORIĘ SWOJEJ FORMACJISTAROGARD GDAŃSKI - POLICJANCI OCALĄ HISTORIĘ SWOJEJ FORMACJI

Mundur po dziadku, medale, odznaczenia, dokumenty oraz stare fotografie dotyczące dawnej, a nawet przedwojennej policji mogą zostać ocalone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim.

W wielu domach, gdzieś na strychu, w piwnicy, na dnie szuflady lub w szafie oraz w rodzinnych albumach przechowujemy historię naszych bliskich. Przemijające lata sprawiają, że niektóre z tych pamiątek niszczeją lub z upływem czasu zostają zapominane.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, dbając o przemijającą historię swojej formacji, postanowili utworzyć zbiór policyjnych pamiątek. W przyszłości może stać się on fundamentem do utworzenia w tutejszej jednostce sali, w której zebrane eksponaty znajdą swoje honorowe miejsce.

Jeśli posiadacie Państwo jakieś pamiątki związane z pracą mundurowych i chcecie, aby w przyszłości historia Waszych bliskich była przekazywana następnym pokoleniom, koniecznie zgłoście się do starogardzkiej komendy dzwoniąc pod nr /58/ 737-02-33.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz