poniedziałek, 6 lutego 2006

Andrzej Gajewski

ANDRZEJ GAJEWSKI ur. 29.01.1953 r. w Zblewie. Ojciec, dziadkowie i pradziadkowie pochodzą ze Zblewa, matka z Czarnocina, gmina Skarszewy zd. Czaplewska. Ojciec rolnik, matka zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Dziadek prowadził masarnię w Zblewie przy ul. Głównej.


Znak zodiaku — Wodnik.

Cechy. Pracowitość, uczciwość, tolerancja na wszelkie poglądy innych osób, skrupulatność,

Nauka. Szkoła powszechna w Zblewie, potem SPR w Pinczynie, Technikum Rolnicze w Pruszczu, studia na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, kierunek rolniczy - specjalność zarządzanie (studia ukończone w 1981 r.). Największy wpływ na dalsze losy wywarli matematycy - p. Komorowski i p. Adamczyk.

Zamiłowanie. Do rolnictwa, gospodarstwa.

Praca. Do 1983 r. na gospodarstwie rodziców w Zblewie (ok. 10 ha). Od marca 1983 do końca 1992 roku na stanowisku kierownika Zakładu Rolnego w Górze gm. Stara Kiszewa. Od 1.01.1993 r. do września 1994 r. zarządca Gospodarstwa Rolnego Skarbu Państwa w Górze. Od października 1994r. do grudnia 1995 r. zarządca Majątku Ziemskiego w Górze p. Lipskich. Od 1996 roku praca na własnym gospodarstwie rolnym.

Radny Gminy Zblewo od 1990 roku do chwili obecnej. Szef Komisji Finansów Gminy Zblewo w I i II kadencji, poza okresem wójtowania w drugiej kadencji (1997-1998), Od 10 listopada 2002 r. wybrany ponownie na wójta Gminy Zblewo.

Wartości. Najistotniejsza dla A. Gajewskiego jest uczciwa praca, własne zdanie - bez zmiany poglądów w zależności od sytuacji politycznej czy społecznej, przyznawanie się do podejmowanych decyzji, nawet do tych niepopularnych. W otaczającym świecie jest zbyt dużo obłudy, kłamstwa, nieuczciwości. Jeśli spojrzeć w wstecz, to dobre uczciwe, nienaganne postępowanie musi w dalszej perspektywie przysłaniać błędy, które w życiu się popełniło. Każdy ma prawo popełnić błąd i nie jest to jego zdaniem nic nadzwyczajnego jeżeli tylko umie wyciągnąć z tego naukę na dalsze działanie i postępowanie.

Poglądy. Nie należy do żadnej partii politycznej.

Rodzina. Żona Barbara (lat 43) prowadzi w Zblewie sklep z artykułami do produkcji rolnej i ogrodniczej. Troje dzieci: Iwona (lat 21), studentka III roku Politechniki Koszalińskiej, kierunek księgowość; Katarzyna (lat 20), studentka II roku Uniwersytetu Bydgoskiego, kierunek nauczycielski - matematyka, syn Marcin (lat 16), uczeń szkoły zawodowej - elektryk.

Hobby. Życie i funkcjonowanie przyrody w otaczającym nas świecie; ulubione zwierzęta—psy, tropikalne zwierzęta drapieżne. Ponadto czytanie książek i oglądanie filmów przyrodniczych i historycznych.

Zraz wołowy — ulubione danie. Alkohol—od czasu do czasu (musi być odpowiedni czas i odpowiednie grono przyjaciół). Ważne, ale nie najważniejsze w życiu są pieniądze. Nie strój zdobi człowieka, toteż nie ma znaczenia jak kto się ubiera. Byle schludnie i na czasie. Ulubiona dyscyplina -jeździectwo. Umysł. Książki historyczne. Samochód - łada samara - 1989 rocznik; ulubiony film ostatnio oglądany - "Pan Tadeusz" A. Wajdy. Piosenkarka -Eleni. Mieszka w domku jednorodzinnym o pow. ok. 100 m2.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz