środa, 15 lutego 2006

Rowerem po Kociewiu


Nieformalna grupa "Szkoła Marzeń" działająca przy Zespole Szkół Publicznych w Zblewie otrzymała wyróżnienie w konkursie "Nasza wieś - naszą szansą 2005", organizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i Bank Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych. Wsparcie finansowe otrzymał projekt: "Rowerem po Kociewiu" - opracowanie wirtualnego przewodnika.


Celem projektu jest wytyczenie 7 tras rowerowych wokół Zblewa. Trasy wytyczą, opiszą i sfotografują uczniowie gimnazjum w Zblewie. Wycieczki rowerowe odbywać się będą w: kwietniu, maju i czerwcu 2006 roku. Dzięki tym wycieczkom i pracy młodzieży powstanie wirtualny przewodnik "Rowerem po Kociewiu" w terminie do 25 lipca 2006 roku.

Przewodnik umieszczony zostanie na stronach internetowych gminy Zblewo, nagrany na płyty CD i przesłany do szkół z regionu. Przedstawi on mieszkańcom naszej wsi, naszej gminy oraz wszystkim poszukującym miejsc na letni, rowerowy odpoczynek 7 tras rowerowych wraz z ciekawostkami i miejscami godnymi odwiedzenia.

Wszystkie trasy będą zaczynały i kończyły się w Zblewie - wsi gminnej, gdzie można skorzystać z szerokiej palety usług. Wszystkie trasy będą przebiegały z dala od ruchliwych ulic i zatłoczonych miast.

Wszystkich zainteresowanych powstaniem przewodnika "Rowerem po Kociewiu" zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 22 lutego 2006 roku o godz. 16.00 w Zespole Szkól Publicznych w Zblewie.
W sposób szczególny zapraszamy wszystkie osoby, które znają ciekawe miejsca w najbliższej okolicy, i które mogłyby pomóc we wstępnym opracowaniu "na papierze" szlaków rowerowych wokół Zblewa.


Grupa Szkoła Marzeń
Kontakt: Iwona Trzebiatowska
Tel. 58/5883400 trzebiat@neostrada.pl

Załączam zdjęcia ze szlaków rowerowych. W wycieczkach rowerowych pięknymi leśnymi duktami (w ubiegłym roku) brali udział uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w ZblewieBrak komentarzy:

Prześlij komentarz