poniedziałek, 6 lutego 2006

Antoni Cywiński

ANTONI CYWINSKI - ur. 12.12.1950 r. w Kaliskach. Rodzina ojca Floriana (dziadek, pradziadek) to budowlańcy z Torunia. Matka i jej rodzina pochodzą z Poznania. Dziadek przed II wojną światową był skarbnikiem miejskim w Chełmży. Jego firma wygrała przetarg na budowę osiedla "tartacznego" w Kaliskach (r. 1937) i ojciec A.C. tu już został.


O sobie. Idealista, lubiący trudne wyzwania, trochę zarozumiały. Lubi przewodzić grupom nastawionym na osiągnięcie ambitnych celów.

Nauka. Szkoła Podstawowa w Kaliskach (najbardziej pamięta wymagającą, sprawiedliwą nauczycielkę IV kl. p. Dutkową). Potem Technikum Budowlane w Gdańsku i Politechnika Gdańska — budownictwo lądowe.

Praca. Biuro Projektów "Mostostal" w Gdańsku - konstruktor, pewien Żyd z Chicago — sprzątacz, własna firma budowlana w Kaliskach (po ojcu), wójt w Kaliskach II kadencji i obecnie (IV kadencja), konsultant samorządowy.

Wartości. Najważniejszy dla A.C. jest Stwórca, Ojciec Niebieski - Pan Bóg, "bo wszystko od Niego pochodzi i wszystko do Niego należy -ja też, dzięki Jezusowi Chrystusowi, mojemu Panu i Zbawicielowi, wrócę na wieki". Rodzina, jej przyszłość, to zasadnicza sprawa. Miłość, optymizm, solidarność to kierunki, które "ustawia w sobie do działania na zewnątrz. Sens życia? - "Wypełnienie tej "jedynej" roli, która jest moim przeznaczeniem od Ojca Niebieskiego. Jeszcze jej nie odkryłem do końca, choć pewnie już ją spełniłem. Kaliska, ludzie, z którymi spędzam tu życie i otaczające nas lasy, to źródło moich ciepłych, rozrzewnionych, przyjemnych uczuć. Tak wielu, z tych których kochałem, już nie ma i nie mogę im tego powiedzieć... ale jak wielu jeszcze ciągle obok mnie jest... ale czy się odważę... tak tego pragnę. Bo ostatecznie tylko miłość i dobro ma sens".

Poglądy raczej prawicowe, "konserwatywne" (okolice SKL-u), choć jest za osłoną socjalną najsłabszych.

Żona, Krystyna Skorb ze Starogardu, jest nauczycielką wy-chowania fizycznego w kaliskiej Szkole Podstawowej, syn Michał pracuje jako informatyk w Trójmieście. Córka Małgorzata i syn Piotr ("zwany po naszemu Pioter") kończą licea ogólnokształcące w Chojnicach i Czersku.

Aktualnie większość czasu poświęca literaturze chrześcijańskiej i Pismu Świętemu. Studiuje zaocznie w biblijnej szkole "Chrystus dla Narodów". Lubi bardzo jazdę rowerem i bieganie po "moich" lasach. Marzenia: "rezolutne, mądre rodziny moich dzieci, prosperująca moja mała ojczyzna Kaliska (fabryka domów z drewna) i pełna zgody, mądrości i względnego dostatku Polska. "Chciałbym nasycić się życiem i umierając widzieć prawdziwie chrześcijańską, braterską ojczyznę".


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz