środa, 15 lutego 2006

Zabawa karnawałowa w ZSP Zblewie

Okres karnawału to przede wszystkim czas radości i wspaniałej zabawy. Dlatego też w wyremontowanej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Zblewie odbył się wielki bal karnawałowy.


Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły-od najmłodszych do najstarszych. W sali panowała świetna atmosfera sprzyjająca doskonałej zabawie. Nie wszyscy bawili się jednocześnie. Zabawa przebiegała w grupach wiekowych, dla których wymyślono odrębne formuły.
Oczywiście najbardziej widowiskowym okazał się (jak zresztą można było przewidzieć) bal przebierańców dla maluchów. W tym dniu, mimo dokuczliwego mrozu, uczniowie klas nauczania zintegrowanego przyszli do szkoły w przeróżnych, mniej lub bardziej oryginalnych, strojach. Trudno wymienić wszystkie postaci z bajek oraz ulubionych filmów, które przybyły na bal. Najciekawszymi strojami były te wykonane własnoręcznie.

Starsze dzieci nie przebierają się już tak chętnie, toteż dla nich przygotowano inny rodzaj zabawy. Przed wejściem na salę uczniowie czwartej, piątej i szóstej klasy otrzymali kolorowe czapeczki lub maseczki karnawałowe, które wcześniej sami z dużym zaangażowaniem przygotowali podczas zajęć w świetlicy szkolnej.

Z kolei gimnazjaliści zadowolili się tradycyjną dyskoteką, urozmaiconą dodatkowymi atrakcjami w postaci zabawnych konkursów. Różnorodne konkursy zręcznościowe odbywały się również podczas zabawy młodszych uczestników balu. Uczniowie chętnie brali w nich udział, tym bardziej, że w nagrodę czekały na nich drobne upominki: maskotki, książki, owoce, słodycze, płyty i przybory szkolne.

Jednak największą atrakcją balu była loteria. Przyciągała ona uwagę dzieci nie tylko tym, że oferowała przeróżne fanty, lecz przede wszystkim dlatego, że każdy los krył w sobie nagrodę- niespodziankę. Nic więc dziwnego, że przed stoiskiem z losami ciągle ustawiała się kolejka, a dochód uzyskany z ich sprzedaży pozwoli na wyposażenie świetlicy szkolnej w nowe gry, zabawki i sprzęt sportowy.

Zorganizowanie balu, a zwłaszcza loterii, nie byłoby możliwe, gdyby nie rzeczowe i finansowe wsparcie zaprzyjaźnionych ze szkołą ofiarodawców. Toteż ogromne podziękowanie należy się tym wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia szkolnego balu.
Nauczyciele korespondenci - ZSP Zblewo

Zdjęcia:
1. Uczniowie klasy IB
2. Uczniowie nauczania zintegrowanego
3. Uczeń Łukasz Petrusewicz, Borkowska Kamila

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz