poniedziałek, 6 lutego 2006

Zenon Usarkiewicz


Zenon Usarkiewicz, ur. 24.07.1954 r. w Kutnie (obecnie w woj. łódzkim). Znak zodiaku Lew. Twórczy w działaniu.


Nauka . Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kutnie.

Bardzo lubił historię i chemię. Profesor chemii Z. Bugaj zaszczepił w nim bakcyla do doświadczeń, co zaowocowało 17 lat później wynalezieniem i wprowadzeniem na rynek pierwszego w Polsce kitu budowlanego do drewna na bazie pyłu drzewnego.

Praca. Zakłady Maszyn Rolniczych "Kraj" w Kutnie - kontroler jakości wyrobów. Kutnowskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Terenowego w Kutnie - kontroler jakości wyrobów, dyspozytor zaopatrzeniowiec. Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Łaniętach koło Kutna - mechanizator.

Praca w tych firmach dała mu spojrzenie na gospodarkę socjalistyczną. Wszędzie niegospodarność, buta, pycha i prywata kierownictwa. Nie mógł się z tym pogodzić.

W 1976 r. wspólnie z kolegą zakłada firmę technicznego wyposażania wnętrz. Od kwietnia 1978 r. własny zakład wyposażania wnętrz "DOMOS", od 1990 r. dodatkowo produkcja materiałów budowlanych. W 1993 r. rozszerzenie produkcji i zaniechanie usług. Obecnie rodzinna firma (żona, synowie, szwagier) produkuje 3 grupy wyrobów budowlanych (gładzie tynkowe, kity budowlane do drewna, specjalistyczne kleje do drewna). Zatrudnia od 10 do 15 pracowników i firm kopertujących.

W 2002 r. w budynku byłej szkoły w Wycinkach, gm. Osiek utworzył Kociewską Izbę Twórczości Ludowej. Został jej przewodniczącym.

Poglądy. Centroprawicowe. Bezpartyjny, członek Stowarzyszenia Więźniów Represjonowanych w Stanie Wojennym przez Reżim PRL "GODNOŚĆ".

Rodzina. Żona Aleksandra-współwłaściciel firmy, hobby -ogrodnictwo.

Syn Arkadiusz - lat 23, student IV roku WSAiB w Gdyni. Syn Tomasz lat 21 - wyuczony stolarz, obecnie szef produkcji w firmie, uczeń wieczorowego LO.

Zainteresowania. Rajdy samochodów terenowych - ostatni sukces II miejsce w BMG TROPMY 9-10.11.02 r. w Sulęczynie (klasa samochodów Jepp Chrysler i Mercedes), kibic żużla i piłki nożnej. Lubi czytać książki z dziedziny literatury faktu (W. Suworow, B. Wołoszański).

Przewodniczący Rady Gminy Osiek IV kadencji.

Zenon Usarkiwicz jako artysta - patrz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz