sobota, 14 listopada 2009

Bieg Niepodległościowy. Gardzielewski zwycięża w Smętowie!

Tegoroczna edycja biegów niepodległościowych o puchar Wójta Gminy Smętowo Graniczne, rozgrywanych od czterech lata na terenie miejscowego ośrodka GOKSiR, przyciągnęła na strat we wszystkich kategoriach aż 308 biegaczy! Po raz drugi Smętowo było gospodarzem Mistrzostw Województwa Pomorskiego Szkół Ponadgimnazjalnych po patronatem LZS, w których startowali uczniowie reprezentujący byłe szkoły rolnicze.
Poziom zawodów był zaskakująco wysoki w niemalże każdej kategorii. Na starcie stanęli zawodnicy reprezentujący szkoły i kluby z całego Pomorza. W pięknym stylu swój bieg wygrała Elwira Hinc ze ZSE Starogard Gd. zostając mistrzynią Pomorza szkół ponadagminazjalnych. W liczniejszym biegu chłopców startowało 54 zawodników, z których zwyciężył Zbigniew Kaszewski reprezentujący ZSER Bytów. Wicemistrzem został Andrzej Rogiewicz z Barlewiczek. W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych nie było niespodzianki. ZSER Bytów, po udanych indywidualnych występach swoich uczniów, odebrał puchar za
I m-ce z liczbą punktów 116, pokonując 8 innych szkół. Na kolejnych miejscach znaleźli się: ZSP Owidz - 65 pkt., ZSE Starogard Gd - 57 pkt., ZSP Skórcz 48 pkt.


Bez niespodzianki natomiast odbył się bieg główny mężczyzn. Faworyt biegu, utytułowany Arkadiusz Gardzielewski z Rzeżęcina (niedaleko Morzeszczyna), nie dał szans rywalom zapewniając sobie zwycięstwo długim finiszem. Arek trenujący pod okiem Eugeniusza Markowicza jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i trzykrotnym medalistą mistrzostw Europy w drużynie w biegach przełajowych, zdobywając w Holandii złoto w 2005 roku. Troszkę szkoda, że tak mało wiemy o utalentowanych zawodnikach
z naszych rejonów, niestety często zmuszonych na kontynuowanie swojej kariery w dalekich zakątkach Polski. Jako drugi linię mety przekroczył Wiesław Sosnowski z Gniszewa.


Po biegu wszyscy biegacze niecierpliwie czekali na losowanie nagród, które już stało się tradycja podczas smętowskich imprez. Nagrodę główną, wspaniały rower górski ufundowany przez Wójta Gminy Smętowo Graniczne, w tym roku odebrał Filip Kamiński ze Sztumu. Zarówno on, jak i jego trener Bartosz Mazerski nie kryli swojej wielkiej radości, serdecznie dziękując wszystkim organizatorom za wspaniałe zawody.


Impreza organizowana w przeddzień 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miała dla organizatorów charakter zarówno czysto sportowy jak i historyczny. Zawody mogły się odbyć dzięki wsparciu wielu instytucji m.in. Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego, Urzędu Wojewody pomorskiego, LZSów, Starostwa Powiatowego
w Starogardzie Gdańskim, Urzędowi Gminy w Smętowie Gr. oraz miejscowemu GOKSiRowi. W bardzo sprawny przebieg imprezy włączyły się także miejscowe szkoły: ZKiW w Smętowie, ZSGŻ w Smętowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Smętowie oraz LLKS "Ziemi Kociewskiej" w Smętowie Gr. i Świetlice Wiejskie.
Tym wszystkim zaangażowanym dziękuje Gminny Ośrodek Kultury, Sportu
i Rekreacji, jako koordynator tego przedsięwzięcia.

Karol Nowakowski


ZdjęciaWalka na trasie była niezwykle zacięta w każdej kategorii wiekowej. Widoczni, prowadzący w kat. chłopców SP Mikołaj Dzienniak przed Przemkiem Wawrzonkowskim ze Smętowa.


Najmłodsze uczestniczki biegów nie kryły swojej radości ze zdobycia najwyższej lokaty. Wiktoria Sudak ze Sztumu dumnie prezentuje wilki puchar.

W każdym biegu nagradznanych było 6 zawodników. Organizatorzy postarali się wartościowe nagrody dla uczestników.

W klasyfikacji szkół ponagdimnazjalnych ZSER Bytów zdeklasował swoich rywali wygrywając całą klasyfikację.

W tegorocznej edycji rower ufundowany przez WÓjta Gminy otrzymał Filip Kamiński ze Sztumu. Na zdjęciu przemawia jego trener, również zawodnik Bartosz Mazerski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz