środa, 18 listopada 2009

Z Policji - 17 i 18.11.2009. Cztery osoby ranne w zderzeniu samochodu z ciągnikiem

STAROGARD GDAŃSKI - 4 OSOBY RANNE W ZDERZENIU SAMOCHODU Z CIĄGNIKIEM4 osoby w szpitalu i 2 zniszczone pojazdy to bilans wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj po godz.: 17.00 na ul. Skarszewskiej w Starogardzie. Na skrzyżowaniu z drogą łączącą Okole z miejscowością Kokoszkowy zderzył się ciągnik rolniczy z renault twingo. Poruszające się osobowym renault mieszkanki powiatu kościerskiego przewiezione zostały do miejscowego szpitala. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego groźnie wyglądającego wypadku drogowego.Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to prawdopodobna przyczyna wypadku drogowego ,jaki wydarzył się wczoraj około godz.: 17.20 na skrzyżowaniu ul. Skarszewskiej z drogą prowadzącą do miejscowości Kokoszkowy.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierujący ciągnikiem rolniczym 59-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego skręcając na skrzyżowaniu w lewo prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo na jadącym w przeciwnym kierunku osobowym renault doprowadzając do zderzenia się z tym pojazdem.

Kierująca renault 20-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego oraz 3 pasażerki tego samochodu z obrażeniami ciała trafiły do miejscowego szpitala.

Śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku.


STAROGARD GDAŃSKI - ODPOWIE ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM, ZNISZCZENIE MIENIA ORAZ KRADZIEŻ OPLA

17.11. Wczoraj policjanci ze Skórcza przedstawili 27-letniemu mieszkańcowi powiatu starogardzkiego zarzuty kradzieży samochodu, kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy zaraz po tym jak opuszczał szpital, do którego trafił po uderzeniu kradzionym samochodem w drzewo. Sąd zastosował już wobec niego dozór policyjny.

Wczoraj policjanci ze Skórcza przedstawili mieszkańcowi powiatu starogardzkiego aż trzy zarzuty popełnienia przestępstwa.

13 listopada br. policjanci z tego posterunku przyjęli zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie gminy Skórcz. Sprawca po wybiciu szyby w drzwiach balkonowych włamał się do budynku mieszkalnego zabierając herbatę, kilka puszek rybnych, odtwarzacz MP-4 oraz komplet kluczy, a podczas plądrowania mieszkania zniszczył znajdujący się tam sprzęt RTV.

Kilka godzin później dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się w miejscowości Miryce na drodze wojewódzkiej nr 231. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca osobowego opla z nieustalonej przyczyny zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a samochód jakim się poruszał został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Jeszcze tej samej doby wpłynęło kolejne zawiadomienie o popełnionym na terenie powiatu przestępstwie. Tym razem dotyczyło ono kradzieży opla astry.

Pracujący nad zgłoszeniami policjanci połączyli fakty i ustalili, że przestępstwa te popełniła ta sama osoba. Był to 27-letni kierowca osobowego opla, który rozbił się na drzewie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym jak opuszczał szpital, do którego trafił w wyniku najechania na drzewo kradzionym samochodem.

Policjanci przedstawili już zarzuty w tych sprawach. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa. Starogardzki sąd zastosował już wobec niego dozór policyjny.

Za kradzież pojazdu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia, natomiast zniszczenie mienia - do 2 lat.

NIETRZEŹWA 27-LATKA SPRAWCZYNIĄ PORANNEJ KOLIZJI DROGOWEJPrawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miała kierująca osobowym volkswagenem kobieta, która dzisiaj nad ranem spowodowała w Sucuminie kolizję drogową. Po uderzeniu w wyprzedzany pojazd mieszkanka powiatu tczewskiego zatrzymała swoje auto dopiero dwie miejscowości dalej. Za spowodowanie kolizji drogowej funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł. Ponadto policjanci skierują do sądu akt oskarżenia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.Dzisiaj około godz.: 4.20 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Sucuminie. Z otrzymanej informacji wynikało, że kobieta kierująca volkswagenem passatem podczas manewru wyprzedzania uderzyła w wyprzedzanego golfa. Sprawczyni tej kolizji zatrzymała się dopiero po dojechaniu do Starogardu Gdańskiego.

Pracujący nad tą sprawą policjanci stwierdzili, że 27-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego spożywała wcześniej alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za spowodowanie kolizji drogowej funkcjonariusze nałożyli mandat karny w wysokości 500zł oraz 6 punktów karnych. Ponadto policjanci skierują niebawem do sądu akt oskarżenia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Marcin Kunka
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz