piątek, 6 listopada 2009

Z Policji - Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał przekupić policjantów. Inne

5.11.209

NIETRZEŹWY KIEROWCA AUTOBUSU CHCIAŁ PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

Policjanci z Kalisk zatrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który bojąc się utraty pracy próbował przekupić funkcjonariuszy. 53-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do policyjnego aresztu. Niechlubny kierowca niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz wręczenie korzyści majątkowej.

Wczoraj kilka minut po godzinie 15.00 policjanci z Kalisk udali się do Czarnej Wody, gdzie na ulicy Słowackiego miał na nich oczekiwać zatrzymany przez Inspekcję Transportu Drogowego autobus pracowniczy.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że 53-letni kierowca autobusu jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że mieszkaniec powiatu starogardzkiego nie posiada przy sobie prawa jazdy.

Aby zatrzymać ten dokument interweniujący policjanci udali się z kierowcą do jego domu. Wówczas mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom 500 zł łapówki.

Policjanci zabezpieczyli przekazane pieniądze oraz poinformowali kierowcę, że popełnił kolejne przestępstwo.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Niebawem stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a wręczenie korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANO POSZUKIWANE OSOBY


Wczoraj na terenie Starogardu Gdańskiego policjanci z patrolówki, kryminalni oraz dzielnicowi zatrzymali 3 poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości osoby. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn trafiło do aresztu śledczego, a trzeci poszukiwany był w celu ustalenia miejsca pobytu.


Tylko wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali, aż 3 ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzn.

Najpierw dzielnicowi zatrzymali 20-letniego mieszkańca Starogardu. Mężczyzna poszukiwany był przez sąd i zgodnie z wydanym nakazem trafił do aresztu śledczego.

Około godziny 15.10 kryminalni zatrzymali kolejną poszukiwaną osobę. 18-letni mieszkaniec Starogardu został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Jego również poszukiwał miejscowy sąd, który wydał nakaz osadzenia w areszcie śledczym.

Do ostatniego zatrzymania przyczynili się policjanci z patrolówki. Około godziny 19.50 na ulicy Lubichowskiej funkcjonariusze wylegitymowali 44-letniego mieszkańca Starogardu.

Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że jest on poszukiwany przez komornika sądowego w celu ustalenia miejsca pobytu.


3.11.2009. ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY


Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj po południu na ulicy Kamierowskiej w Skarszewach. W wyniku uderzenia w drzewo zginął kierowca volkswagena.


Wczoraj kilka minut po godz.: 17.00 policjanci ze Skarszew otrzymali zgłoszenie o tragicznym w skutkach wypadku drogowym, który wydarzył się na ulicy Kamierowskiej.
Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, jadący w kierunku Mirowa volkswagen na łuku drogi w prawo zjechał na lewe pobocze, gdzie przodem uderzył w drzewo.

W wyniku zderzenia na miejscu zginął 48-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

mł. asp. Marcin Kunka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz