poniedziałek, 9 listopada 2009

Z Policji - 9.11.2009. ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY W LINOWCU

Starogard Gd. dnia 9.11.2009r.


ŚMIERTELNY WYPADEK DROGOWY W LINOWCUPolicjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego ,jaki wydarzył się w sobotę nad ranem w pobliżu miejscowości Linowiec. Wskutek uderzenia osobowego volkswagena w drzewo zginął 21-letni kierowca.

W minioną sobotę około godz.: 03.50 policjanci ze Starogardu Gdańskiego otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do jakiego doszło w pobliżu Linowca, na drodze prowadzącej ze Starogardu do Skarszew.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 21-letni kierowca volkswagena passata zjechał na prawe pobocze, a następnie przodem pojazdu uderzył w drzewo. Obrażenia ,jakich doznał mieszkaniec Starogardu, okazały się śmiertelne.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierowca passata prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze.

Obecnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.


STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWAŁ KRADZIONYM SAMOCHODEM

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który kierował kradzionym samochodem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za jazdę w stanie nietrzeźwym - nawet do 2 lat.

W minionym tygodniu mieszkanka powiatu starogardzkiego powiadomiła policję o kradzieży swojego auta. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że samochód został skradziony przez syna kobiety zawiadamiającej o przestępstwie.

Policjanci zaczęli szukać utraconego volkswagena. W piątkowe przedpołudnie patrolujący ulice miasta funkcjonariusze otrzymali telefon od jednego ze starogardzkich dzielnicowych z informacją o tym, że skradziony samochód jedzie właśnie ul. Owidzką. Patrolowcy natychmiast udali się w ten rejon, gdzie zatrzymali do kontroli drogowej skradzionego dzień wcześniej golfa.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy 19-latek trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane auto odholowano na policyjny parking. Młody mężczyzn usłyszał już zarzuty.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 19-latek odpowie za kradzież pojazdu. Za popełnienie tego przestępstwa kara wynosi do 5 lat.


mł. asp. Marcin Kunka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz