środa, 25 listopada 2009

Z POLICJI. KRADNĄC KAMERĘ POZOSTAWIŁ SWÓJ WIZERUNEK

Starogard Gd. dnia 25.11.2009r.


KRADNĄC KAMERĘ POZOSTAWIŁ SWÓJ WIZERUNEK

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi Starogardu Gdańskiego, który został zatrzymany przez miejscowych policjantów za kradzież przemysłowej kamery. Zanim doszło do tej kradzieży, kamera zarejestrowała kilka klatek z wizerunkiem złodzieja. Śledczy przedstawili już w tej sprawie zarzuty. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem, gdzie odpowie za kradzież cudzego mienia.


Pod koniec ubiegłego miesiąca policjanci ze Starogardu Gdańskiego przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży kamery przemysłowej monitorującej teren jednej z firm mieszczących się przy ulicy Mickiewicza.

Jak ustalili pracujący nad tą sprawą policjanci, zanim doszło do kradzieży urządzenie zdążyło zarejestrować kilka klatek z wizerunkiem złodzieja. Analiza utrwalonego obrazu pozwoliła na uzyskanie zdjęcia przedstawiającego twarz mężczyzny w wieku około 30 lat.

W niespełna miesiąc od przyjęcia zgłoszenia kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o popełnienie tego przestępstwa. W dotarciu do sprawcy pomocne okazały się ostatnie klatki z zabezpieczonego obrazu wideo.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut kradzieży mienia. Mieszkaniec Starogardu niebawem stanie przed sądem.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Marcin Kunka

Rzecznik prasowy

KPP Starogard GdańskiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz