czwartek, 19 listopada 2009

STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY PODCZAS POLICYJNEGO POŚCIGU

STAROGARD GDAŃSKI - NIETRZEŹWY KIEROWCA ZATRZYMANY PODCZAS POLICYJNEGO POŚCIGU

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego dzisiejszej nocy podczas pościgu zatrzymali policjanci ze Starogardu Gdańskiego. Aby zatrzymać uciekający pojazd funkcjonariusze musieli zablokować mu drogę ucieczki radiowozem. Teraz kierującemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj kilka minut po północy policjanci ze Starogardu Gdańskiego przyjęli zgłoszenie o jadącym ulicą Skarszewską osobowym volkswagenie, którego kierowca miał być pijany. Skierowani w ten rejon funkcjonariusze zauważyli odpowiadający opisowi pojazd i postanowili go zatrzymać. 19-letni kierowca kilkakrotnie nie reagował na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania. Jechał środkiem drogi. Policjanci zatrzymali go po zablokowaniu radiowozem drogi ucieczki.

Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Alkomat wykazał ponad 1,5 promila. Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę. Samochód odholowano na policyjny parking.

Niebawem mieszkaniec gminy Skarszewy stanie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Poza tym zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

___

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz