sobota, 21 listopada 2009

MEDIA. Powrót "Panoramy Kociewia"

Wydawało się, że tytuł przeszedł już do historii prasy lokalnej, a tu masz... Ukazał się jako bezpłatny dwutygodnik. Tekst numeru - co sugeruje w poniżej zamieszczonym wstępniaku redakcja - to wywiad z generałem Jaruzelskim. Nas bardziej zainteresował wywiad z radnym Tomaszem Walczakiem, który zamieszczamy "okienko" wyżej.
Tadeusz Majewski

Szanowni Czytelnicy!
Witamy Państwa serdecznie po wakacyjnej, nieco dłuższej niż planowaliśmy przerwie. Początkowo nowy numer "Panoramy Kociewia" miał ukazać się bezpośrednio po wakacjach w pierwszej połowie września, jednakże zaangażowanie "szefostwa" w zupełnie odrębnej formie działalności gospodarczej na terenie innego powiatu spowodowało, że przerwa ta stała się nieco dłuższa. W ciągu tych ostatnich czterech miesięcy rozłąki z Państwem nasz redakcyjny kolega Krzysztof Kalkowski odbył szkolenie dziennikarskie w telewizji TVN24 w Warszawie i tym samym otrzymał awans na zastępcę Redaktora Naczelnego "Panoramy Kociewia". Również reszta zespołu nie odbiegła zupełnie od tematyki dziennikarskiej - przez okres wakacji przygotowując kilka mamy nadzieję ciekawych materiałów z myślą o wykorzystaniu ich w nowych edycjach "Panoramy". Jeden z nich a właściwie jego pierwsza część już w bieżącym numerze. Jest to wywiad specjalny, jakiego udzielił nam w lipcu Pan Generał Wojciech Jaruzelski. Z uwagi na obszerność materiału podzieliliśmy go na dwie części - druga zostanie opublikowana w kolejnym numerze. Nobilitacją dla naszej gazety jest fakt, że Pan Generał udzielił go po raz pierwszy dla prasy lokalnej.

Przez najbliższy czas (sami nie wiemy jeszcze jak długo) "Panorama Kociewia" będzie się ukazywała co dwa tygodnie, dopóki nie zdołamy wygospodarować tyle czasu i energii, aby poświęcić się całkowicie pracy nad cotygodniową edycją gazety. Niemniej jednak będziemy w dalszym ciągu poruszać wszystkie ważne dla naszego miasta, gminy i powiatu starogardzkiego tematy, w tym również te trudne i nie dla wszystkich wygodne. Szkoda, że nie wszyscy potrafią zrozumieć, że aby zasłużyć na miano obiektywnego czasopisma, trzeba pisać tylko prawdę, bez względu na sympatie i antypatie poszczególnych dziennikarzy. Tylko piętnowanie wszelkich patologii bez podziału na to, w jakim obozie się one rodzą, pozwoli rzeczywiście rozwiązywać ważne dla wszystkich mieszkańców problemy.

Postanowiliśmy również przychylić się do głosów naszych Czytelników, którzy od czasu do czasu miewali problemy z zakupem "Panoramy" w poszczególnych kioskach. My też mamy już dosyć "użerania" się z firmami kolportującymi prasę i dlatego też postanowiliśmy przemianować gazetę na całkowicie bezpłatną i znacznie zwiększyć nakład. Dlatego też kolejne numery naszej gazety będą dostępne w kilkudziesięciu miejscach miasta i powiatu, takich jak wszystkie ważniejsze urzędy, szpitale, budynki administracji publicznej, a także większość zakładów usługowych (szczegółowa lista w następnym numerze). Na Państwa sugestie o dalsze poszerzanie kręgu dystrybucji gazety będziemy niezwłocznie reagować. Przypominamy również, że z "Panoramą Kociewia" współpracuje internetowy portal informacyjny Starogard.INFO.pl w którym można również przeczytać wiele ciekawych informacji i obejrzeć materiały filmowe z wydarzeń w naszym mieście. Na portalu umieszczony został również zapis video wywiadu z Panem Generałem Jaruzelskim.

Zapraszamy do lektury i oglądania
Redakcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz