niedziela, 8 listopada 2009

Młodzi-STG, Wojtek Zimmer: Moje historie alternatywne

Wojtek Zimmer ma wiele zainteresowań. Dla niego nie ma podziału: humanista - umysł ścisły. Z literatury bardzo lubi fantasy, fascynuje go ostatnio historia alternatywna. W efekcie powstaje opowiadanie fantasy-historyczne. Niby fantazjowanie, ale powiedzmy otwarcie - nikogo by to zainteresowało, gdyby ich autor nie miał porządnej wiedzy historycznej. Ty zamieszczamy jego opowiadania "Ściśle tajne" oraz kilka symulacji: co by było, gdyby...24 sierpnia 1965 r.

Ściśle Tajne


Raport dotyczący tzw. ,,Sprawy Kryształowej"

Zgodnie z ustaleniami Agencji Spraw Wewnętrznych kiedy trzydzieści jeden lat temu w okolicach Poznania dokładnie niedaleko miejscowości Szamotuły (województwo poznańskie) uderzył meteoryt, akta i informacje wtedy ustalone miały zostać odtajnione po trzydziestu latach, co też zrobiono. Podstawowe informacje o tym co znaleziono ujawniają się tak: Kryształy znalezione na dnie krateru zostały poddane dokładnej analizie z czego wynikają takie wnioski: Kryształy potrafią emitować oraz wydzielać różne typy energii, w tym ciepło, wodę, powietrze atmosferyczne oraz prąd elektryczny. Są to tylko niektóre przykłady, ponieważ w polskich laboratoriach uzyskano także syntetyki. Ponieważ jednak kryształy mogą wydzielać energię jedynie w kwasie siarkowym (IV) wzór: H2SO3 oraz pod wpływem światła słonecznego stworzono zatem coś na wzór akumulatorów jednakże są one bardzo długotrwałe i ogólny czas ich działania określa się na nawet sto lat. Znaleziony tam stopiony kryształ, który prawdopodobnie przeszedł metamorfozę w wyniku wysokiej temperatury podczas wchodzenia w ziemską atmosferę, w bardzo dziwny sposób mógł w pewnym stopniu regenerować ciało oraz niszczyć chore lub uszkodzone komórki organizmu. W ten właśnie sposób z nowotworu wątroby został wyleczony marszałek Józef Piłsudski przy czym odmłodzono także jego rodzinę. Spodziewana agresja Niemiec na Polskę nie doszła a ówczesny kanclerz Niemiec Adolf Hitler został osadzony w więzieniu z wyroku Głównego Sądu Ligi Narodów w roku 1940. Natomiast przewodniczący Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego Józef Stalin został zdetronizowany ze względu na kolejna rewolucję w tym kraju. Tym sposobem wcześniej już odkryty przez nasz wywiad pakt Ribbentrop-Mołotow nie doszedł do skutku, a państwa takie jak III Rzesza i ZSRR zamieniły się w demokratyczne: Niemcy i Rosję. Co do technologii w Polsce zbadano wysoki rozwój przedsiębiorstw i fabryk. Uniezależnienie się od gazu ziemnego i ropy naftowej spowodowało wzrost życia mieszkańców i spadek podatków od energii. Większość elektrowni cieplnych zlikwidowano oprócz paru na Śląsku i na granicy z Czechami i Słowacją. Rozwój polskiej technologii sprawił, że możliwe było uzyskanie możliwości lotów w kosmos z wykorzystaniem paneli słonecznych absorbujących światło, które po przejściu przez generator kryształowy produkują energię, która zasila silniki rakietowe. Odkrywanie kosmosu trwa nadal i nikt nie wie jak długo potrwa. W tym czasie zetknęliśmy się już z kilkoma cywilizacjami pozaziemskimi, które jednak są nastawione przyjaźnie. W związku z dalszymi odkryciami kosmosu powołane zostały trzy nowe jednostki Armii Polskiej tzn. PAM- Polska Armia Międzyplanetarna, PLK- Polskie Lotnictwo Kosmiczne oraz PMK- Polska Marynarka Kosmiczna.

Podpisano:

Andrzej Drogowski

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) ul. Stefana Batorego 5
02-591 WarszawaZastępca Ministra Spraw Wewnętrznych

Wizja Polski, która uzyskała Prusy Wschodnie, a ZSRR i Czechosłowacja rozpadły się.Wizja Polski, która nie przeszła trzeciego rozbioru, a dzięki Napoleonowi uzyskała I i II zabór pruski oraz I zabór austriacki.


Polska po II wojnie światowej wraz z włączonym Lwowem zgodnie z Wariantem "B" Linii Curzona.


Wizja Stanów Zjednoczonych, gdzie wojna secesyjna skończyła się tym, że USA są dalej podzielone na Unię i Konfederację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz