niedziela, 8 listopada 2009

LISTY. W sprawie uhonorowania kpt. Franciszka Jana Górskiego

Wczoraj dotarł do nas bardzo serdeczny list w związku z uroczystością posadzenia Dębu Pamięci - pisze Grażyna Kościelna, dyrektor Szkoły w Mirotkach. - Napisała go nauczycielka pracująca w naszej szkole w latach 60-tych Pani Eleonora Rocławska-Kacprowicz. Oto jego treść, która, jak sądzę, może być również zamieszczona w portalu:


"Szanowni Państwo!

Niedawno w Internecie znalazłam informację o przygotowywanej przez Państwo ważnej uroczystości. Posadzenie "Dębu Pamięci" dla uhonorowania kpt. Franciszka Jana Górskiego jest nie tylko symbolem pamięci o Człowieku, ale także symbolem więzi między pokoleniami, jest darem Współczesności dla Historii. Właśnie Szkoła w Mirotkach - właśnie Wy Państwo jesteście Strażnikami chroniącymi piękne wartości regionu i narodu. Nie pozwalacie zapomnieć o ludziach i ich dokonaniach. W Waszej pracy dawaliście temu często wyraz i czynicie to nadal, i także DZIŚ.

Czujemy się bardzo zaszczyceni zaproszeniem nas na tak doniosłą uroczystość. Przykro nam odmawiać, lecz mąż nadal jeszcze pracuje i nie możemy przyjechać. Dziękujemy serdecznie i obiecujemy, że w przyszłym roku staniemy w zadumie przed "Dębem Pamięci", a także odwiedzimy tak bliską nam Szkołę w Mirotkach.

W dniu tej wzruszającej uroczystości będziemy myślami razem z Państwem.

Serdecznie pozdrawiamy! Eleonora i Kazimierz Kacprowiczowie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz