poniedziałek, 30 listopada 2009

Kronika strażacka - 23.11 - 29.11.2009 r.

Krótka informacja z wybranych zdarzeń za okres 23.11.2009 r. - 29.11.2009 r.1. 23.11.2009 r. - Pożar - Starogard Gdański

Na miejscu zdarzenia zastano palący się samochód osobowy. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy podjęli działania gaśnicze: podali prąd wody w natarciu na palący się pojazd.


2. 23.11.2009 r. - Pożar - Starogard Gdański

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali palący się samochód osobowy oraz palące się dwa okna budynku biurowego, przy którym znajdował się zaparkowany pojazd. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Następnie strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej podjęli działania gaśnicze: podali jeden prąd wody
w natarciu na palący się pojazd oraz drugi na palące się dwa okna budynku biurowego. Strażacy odłączyli prąd elektryczny w budynku. Pożar został szybko ugaszony. Na zakończenie sprawdzono i przewietrzono pomieszczenia budynku biurowego.


3. 23.11.2009 r. - Miejscowe zagrożenie - trasa Skarszewy - Linowiec

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy zasilany gazem LPG po zderzeniu z dzikiem. Zwierzę było martwe. Na miejscu zdarzenia obecna była Policja. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zakręcili zbiornik gazu w pojeździe, odłączyli zasilanie od akumulatora. Martwe zwierzę przekazano podleśniczemu z Leśnictwa Zapowiednik.


4. 24.11.2009 r. - Pożar - Godziszewo

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali tlący się opał w pobliżu pieca centralnego ogrzewania w budynku kotłowni. Strażacy podali prąd wody na palące się drewno. Z powodu uszkodzonej instalacji elektrycznej pieca centralnego ogrzewania, usunięto z paleniska palący się miał, który następnie dogaszono na zewnątrz obiektu.


5. 28.11.2009 r.- Miejscowe zagrożenie - Jabłowo

Na miejscu zdarzenia zastano przewróconą łódkę na jeziorze oraz płynącego
w stronę brzegu wędkarza. Na zdarzenie najechały dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Wielki Garc, które wracały z przeglądu technicznego. Strażacy z OSP zabezpieczyli teren działań oraz pomogli wędkarzowi w wydostaniu się na brzeg jeziora. Po przybyciu zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przystąpiono do udzielania mężczyźnie kwalifikowanej pomocy medycznej (rozebrano z mokrej odzieży, a następnie ubrano w suche ubranie
i okryto kocem). Poszkodowanego przekazano obsadzie karetki Pogotowia Ratunkowego. Przy użyciu łódki ratownicy odholowali przewróconą łódkę do brzegu, a następnie wyciągnięto ją na brzeg i przekazano właścicielowi.W ubiegłym roku na dzień 29 listopada odnotowano w sumie 1634 zdarzeń (pożary 472, miejscowe zagrożenia 1124, alarmy fałszywe 38), a w roku 2009 na dzień 29 listopada odnotowano 1804 zdarzenia (pożary 558, miejscowe zagrożenia 1208, alarmy fałszywe 38).


Sporządził: mł. asp. Karina Stankowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz